برای خرید خونه گول دلالان رو نخورید !!!!

به گزارش فارس، مصطفی قلی خسروی در اولین نشست خبری خود با اشاره به اینکه در هیچ جای دنیا مشکل خونه (خونه (خونه )) به شکل 100درصد حل نشده و ایران هم از این موضوع جدا نیس، گفت: قطعاً با تلاش دولت دوازدهم اگه بتونیم به تجارت جهانی برسیم شکوفایی اقتصادی رو خواهیم داشت.

اون در مورد ضرورت دریافت کد رهگیری در معاملات خونه (خونه (خونه ))، گفت: بنده بنیانگذار کد رهگیری هستم طوری که در همون روزهای اول واسه آشنایی مردم با کد رهگیری ۴۰۰ شهر و ۳۰ استان رو با این موضوع آشنا کردیم، بنابراین دریافت کد رهگیری جزو مطالبات مردمه.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک در جواب به این سوال که ً دیوان عدالت اداری گفته دریافت کد رهگیری باید لغو شه، گفت: در قانون نظام صنفی تاکید شده که بالاترین تصمیم گیرنده اصناف کمیسیون عالی نظارت و اتاق بازرگانی ایرانه، این کمیسیون و اتاق بازرگانی خواستار دریافت کد رهگیری هستن، پس اگه واحد صنفی از دریافت کد رهگیری در معاملات خونه (خونه (خونه )) خودداری کند تخلف صنفی کرده.

خسروی با اشاره به اینکه دریافت کد رهگیری از پولشویی هم جلوگیری می کنن، گفت: کد رهگیری واسه امنیت اجتماعی و امنیت معاملاته و کسی حق نداره در معاملات خونه (خونه (خونه )) واسه دریافت کد رهگیری از متعاملین خواسته پول کند.

* صحبت با اداره مالیات واسه حذف دریافت مالیات بر ارزش افزوده از مستاجر

رئیس اتحادیه مشاوران املاک در مورد دریافت مالیات بر ارزش افزوده گفت: تموم صنوف نسبت به دریافت ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده معترض هستن و اتحادیه املاک با معاون امور مالیاتی در حال صحبت واسه حذف دریافت مالیات بر ارزش افزوده از مستاجرانه چون که مستاجران هر سال جابه جا می شن و نباید از اونا مالیات دریافت کرد.

اون در جواب به سوال خبرنگاری که پرسید پیش بینی شما از قیمت خونه (خونه (خونه )) در سال آینده چطوریه؟ گفت: ۴ عامل طلا، ارز، حاملای انرژی و بورس بر بازار خونه (خونه (خونه )) و قیمت اثرگذاره. ین روزها مردم خوب این ۴ عامل رو رصد کرده و اطلاعات اونو دریافت می کنن و هر گونه تغییر و تحولی در این ۴ عامل صورت بگیره بازار خونه (خونه (خونه )) هم ناراحت از اون تغییراتی هستش.

خسروی با اشاره به اینکه قیمت خونه (خونه (خونه )) در ۴ ماه گذشته تغییراتی داشته، گفت: در بررسی که سامانه املاک و مستغلات تو یه بازه وقتی ۱۳ روزه در سال ۹۵ و بعد در سال ۹۶ انجام دادن متوجه شدیم که آمار معاملات به خاطر اینکه میزان ارز خیلی تغییر کرد تا حدودی کاهش پیدا.

به گفته اون، کل قراردادهای کشور در سال ۹۵ از یکم اسفند تا ۱۳ اسفند همون سال ۴۷ هزار و ۸۱۳ قرارداد و در سال ۹۶ از یکم اسفند تا ۱۳ اسفند سال جاری کل قراردادها ۴۵ هزار و ۱۹۹ قرارداد بوده.

در شهر تهران هم آمار معاملات به خاطر نوسانات میزان ارز کاهش داشت طوری که در بازه وقتی یکم اسفند ۹۵ تا ۱۳ اسفند ۹۵ کل قراردادها در شهر تهران ۱۵ هزار و ۴۴۳ قرارداد و از یکم اسفند تا ۱۳ اسفند سال جاری در شهر تهران کل قراردادها ۱۲ هزار و ۸۵۸ قرارداد بوده.

خسروی تاکید کرد: هر گونه تغییر و تحولات در بازار ارز که باعث می شه سرمایه ها واسه سود بیشتر به اون طرف کشیده شه باعث می شه بازار خونه (خونه (خونه )) از دید تعداد معاملات کاهش یابد، البته باید گفت این کاهش قرارداد تنها به خاطر بالا رفتن میزان ارز نبود.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تاکید کرد: انتظار مردم از فروشنده ها واسه بررسی بیشتر و احتمال رشد قیمت در سال ۹۷ باعث شد تا معاملات خونه (خونه (خونه )) کاهش یابد.

اون خاطرنشان کرد: در بهمن ماه سال جاری تعداد معاملات نسبت به پارسال ۱۷.۷ درصد نسبت به ماه مثل سال قبل رشد داشته.

خسروی با تاکید بر اینکه نا آرامی بازار در کوتاه مدت باعث کاهش معاملات شد،گفت: قطعاً در بلندمدت دوبارهً سرمایه ها وارد بخش خونه (خونه (خونه )) میشه.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک، ادامه داد: همونجوریکه معاون خونه (خونه (خونه )) وزیر راه و شهرسازی پیش بینی کرد قیمت خونه (خونه (خونه )) در سال آینده ۲ درصد از شاخص تورم عبور می کنن بنده هم پیش بینی می کنم قیمت خونه (خونه (خونه )) از شاخص تورم عبور می کنن اما با قاطعیت اعلام می کنم جهش قیمت خونه (خونه (خونه )) نخواهیم داشت.

در سالای ۶۸، ۸۶ و ۹۱ جهش قیمت خونه (خونه (خونه )) داشتیم، طوری که جهش قیمت خونه (خونه (خونه )) در سال ۹۱ باعث شد توان و قدرت خرید مردم کاهش یابد طوری که هنوز قدرت خرید مردم به اون حدی که باید برسد نرسیده.

خسروی با اشاره به اینکه توجه دولت به بافت فرسوده پیام آور خوبی واسه تولید مسکنه، گفت: بدیش اینه هنوز دولت به بخش خصوصی راه و روش نداره و به تنهایی هم نمی میتونه در بافت فرسوده و زنده کردن اون موفق باشه. دولتا تاجر خوبی نیستن اما می تونن ناظر خوبی باشن.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک در مورد اینکه در پارسال و در دوره ریاست قبلی اتحادیه املاک پروژه ای به نام «فست ملک» راه اندازی شد این پروژه به آخرسر رسید و اونو تایید می کنین، گفت: بنده هنوز فست ملک رو لمس نکردم و نمی دانم چیه، اگه فست ملک به نفع اعضای صنف و مردم باشه قطعاً اونو جلو می بریم اما بنده هنوز فرصت نکردم ببینم فست ملک چیه، فکر بنده اینه که این پروژه در همون زمان تبلیغاتی بوده.

اون در مورد واحدهای خالی از ساکنان تو تهران هم گفت: هنوز متوجه نشدم چرا برخی از مالکان واحدهای مسکونی خودشو خالی از ساکنان نگه می دارن، اما باید تاکید کرد هیچ عقل سلیمی حکم نمی کنه و اجازه نمی دهد که خونها خالی از ساکنان بمونن.

طی ماه های گذشته با هم با افزایش حبابی قیمت خونه (خونه (خونه )) ، نوک پیکان انتقادات به طرف بنگاه داران چرخیده و برخی فعالان بازار، بنگاه داران رو بعنوان یکی از عوامل گرانی خونه (خونه (خونه )) معرفی کرده ان.

– ، با اینکه مسئولان صنفی، تاثیرگذار بودن نقش مشاوران املاک در گرانی خونه (خونه (خونه )) رو رد می کنن، اما خیلی فکر می کنن نقش اونا در میزان گذاری خونه (خونه (خونه )) غیرقابل انکاره.

طی ماه های گذشته با هم با افزایش حبابی قیمت خونه (خونه (خونه )) ، نوک پیکان انتقادات به طرف بنگاه داران چرخیده و برخی فعالان بازار، بنگاه داران رو بعنوان یکی از عوامل گرانی خونه (خونه (خونه )) معرفی کرده ان.

اخیرا فرشید پورحاجت دبیر کانون سراسری انبوه سازان خونه (خونه (خونه )) سه عامل مشاوران املاک، بی ثباتی ارز و مشکلات کلان اقتصادی رو عامل افزایش حبابی قیمتا دونست.

با این حال مصطفی قلی خسروی رییس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران با رد این موضوع اعلام کرد: مشاوران املاک مایل هستن قیمت خونه (خونه (خونه )) گرانتر نشه.

از طرف دیگه خیلی از مردم فکر می کنن نقش مشاوران املاک در ایجاد نوسانات در بازار خونه (خونه (خونه )) بی بدیله.

هر چند که بخش مهمی از فعالان این صنف این موضوع رو رد کرده و فکر می کنن اونی که باعث می شه قیمت خونه (خونه (خونه )) دچار نوسان شه، زیاده خواهی برخی مالکان و فکر اشتباه اونا در مورد عقب ماندن ارزش ملک اونا نسبت به املاک بقیه مناطق یا حتی در مقایسه با میزان ارز و دلاره که با هم با بالا رفتن قیمت ارز، در صورتی که ملک خودشو گرون تر نفروشند، از رشد بازار عقب می مثل؛ واسه همین اقدام به بالابردن قیمت ملک خود می کنن.

یه مشاور املاک: ما فقط واسطه بین خریدار و فروشنده ایم نه میزان گذار ارسلان محمدی زاده، مشاور املاک تحصیلکرده در یکی از مناطق مرکزی شهر تهران درباره تاثیرگذاری هم صنفان اون بر قیمت خونه (خونه (خونه )) گفت: مشاوران املاک طبق قانون فقط به شغل دلالی، واسطه گری و یافتن خریدار و فروشنده خونه (خونه (خونه )) مشغول هستن و هیچ وقت درباره قیمتا اعلام نظر نمی کنن؛ افرادی که خواهان فروش ملک خود هستن، با مراجعه به مشاوران املاک، واحد مسکونی آماده فروش رو طبق میزان دلخواه خود در دفتر مشاور املاک فایل می کنن و از طرف دیگه اونایی که خواهان خرید هستن، طبق میزان توانایی و دارایی خود ملک مورد نظرشان رو جستجو می کنن.

مشاور املاک هم در این بین کمیسیون واسه واسطه گری رو ​دریافت می کنه.

یه شهروند: املاکیا ارزون می خرند گرون می فروشند جمشید فرهادی کارمند ۵۵ ساله که واسه فروش واحد مسکونی خود و بعد خرید واحد مسکونی بهتر به یکی از مشاوران املاک مراجعه کرده، با رد این ادعای بنگاه دار خونه (خونه (خونه )) گفت: بیشتر مردم فکر می کنن مشاوران املاک در مورد افزایش یا ثابت ماندن قیمت خونه (خونه (خونه )) نقش تاثیرگذاری دارن و هر جا که ملک آماده فروش، از وضعیت مناسبی بهره مند باشه، با قیمت مورد نظر فروشنده مخالفت کرده و میگن رقمی که اعلام کردی بالاست و خواهان ندارن و باید واحد مسکونی خودشو با قیمت کمتری بفروشی! بعد با امضای قرارداد ظاهری ملک رو خریداری کرده و آخرش با قیمت خیلی بالاتری به مشتری دیگه می فروشند.

در این بین هم مالک اول متضرر می شه هم خریدار پایانی و اونکه سود می برد، خودِ بنگاه داره.

املاکیا نا آرامی قیمت رو زیاد می کنن تا حق دلالی بیشتری بگیرند خانوم میانسالی که اخیرا بازنشسته شده و تونسته با پاداش پایان دوره خدمت خود به همراه فروش ملک قبلی اش، واحد مسکونی جدیدی بخرد گفت: من تونستم در پاییز پارسال و پیش از شروع فصل گرانی خونه (خونه (خونه ))، واحدی رو با قیمت مناسب بخرم؛ اما به دلایلی هنوز امکان نقل جای به واحد جدید رو نیافته ام و این آپارتمان بازم خالیه.

بنگاه داری که این واحد مسکونی رو بین من و فروشنده واسطه گری کرد، با باخبر شدن از خالی بودن واحد، در دو ماه گذشته تا کنون چندین بار تماس گرفته و اعلام کرده میتونه واحدی رو که من متری ۴٫

۵ میلیون تومان در یکی از برجای لاکچری منطقه ۲۲ خریده بودم تا متری ۱۱ میلیون تومان به فروش برساند.

اینجور اتفاقی بارها از طرف خیلی از شهروندان گزارش شده و اعلام کرده ان برخی مشاوران املاک با کسائی که در چند ماه گذشته خونه دار شده ان دوباره تماس گرفته و اونا رو واسه فروش دوباره ملک خود به قیمت ایی بالاتر از فکر اونا تشویق کرده ان.

مشخص نیس اتحادیه مشاوران املاک بر این جور رفتارها واقدامات تعدادی از بنگاه داران معاملات ملکی نظارتی داره یا نه.

انحصار؛ عامل واگذاری قیمت گذاری خونه (خونه (خونه )) به بنگاه داران با این حال نظر مردم در مورد مؤثر بودن مشاوران املاک در زیاد شدن قیمت ملک و خونه (خونه (خونه )) نسبت به بنگاه دارانی که در مناطق حاشیه ای یا شهرکای اقماری تهران فعالیت می کنن، صائب تره.

خیلی از ساکنان شهرکای دور تهران که تعداد بنگاهای معاملات املاک و مشاوران املاک معدوده، فکر می کنن قیمت املاک اون منطقه رو همین چند نفر سالهاست که تعیین می کنن.

تعدادی از ساکنان یکی از شهرکای مشهور شمال شرق تهران که همیشه یکی از محلات مورد استقبال اقشار متوسط پایتخت بوده، در گفت وگو با خبرنگار مهر گفتند سالهاست که دو یا سه نفر با داشتن چند بنگاه معاملات املاک زنجیره ای ولی بی اونکه شفاف اعلام کنن که همه این بنگاها به اونا تعلق داره، در حال خرید و فروش واحدهای مسکونی این شهرک با میزان مورد نظر خود هستن و متأسفانه ساکنان خود شهرک و خریدارانی که از دیگه نقاط تهران به این منطقه واسه خرید خونه (خونه (خونه )) مراجعه می کنن، مجبورند مستقیما به همین چند نفر مراجعه کنن.

مجتمعای بی سند تهران؛ جولانگاه مشاوران املاک تعدادی از شهروندان تهرانی فکر می کنن این وضعیت واسه ساکنان شهرک ایی که املاک اونا سند رسمی نداره، خیلی بدتره.

با توجه به اینکه واحدها و مجتمعای مسکونی بی سند در پایتخت فراوانه، مشاوران املاکی که در این شهرکا یا مجتمعا به خرید و فروش خونه (خونه (خونه )) مشغول هستن، املاک این محلها رو بی در نظر گرفتن فروش متری خونه (خونه (خونه )) که یکی از عادی ترین اشکال خرید و فروش ملک در تهرانه و فقط به شکل یکجا ـ مثلا واحد دوخوابه یا سه خوابه ـ خرید و فروش می کنن.

در این مجتمعای مسکونی معمولا مالکان و دارندگان واحدهای قولنامه ای دخالت کمتری در میزان گذاری داشته و بیشتر پیرو میزان مورد نظر مشاور املاک اون منطقه و شهرک هستن.

اگه هم بخون با قیمت متفاوتی واحد مسکونی خودشو از راههای دیگری مثل اپلیکیشنا یا سایتای خرید و فروش خونه (خونه (خونه )) بفروشن، به سختی می تونن مشتری ای که از قیمت بنگاهی محله بی آگاهی باشه، بیابند و آخرش مجبورند به همون مشاور املاک محله خود مراجعه کنن.

مدیر سایت خونه (خونه (خونه )) یابی: تنوع فایلهای موجود در بنگاها با سایتها قابل مقایسه نیس محسن کیاخانی مدیر یکی از سایتای پر تعداد خرید و فروش خونه (خونه (خونه )) با بیان اینکه اپلیکیشنا و سایتای فعال در بازار خونه (خونه (خونه )) می تونن از کم شدن انحصار مشاوران املاک بکاهند، گفت: با این حال یکی از مشکلات مهمی که سایتا و اپلیکیشنا دارن اینه که مجبورند همه مناطق شهر یا کشور رو پوشش دهند ، درنتیجه سایتای کمی هست که واسه یه محله، پیشنهادهای زیادی جلو خریدار قرار می دن ولی بنگاهای معاملات املاک اون منطقه تعداد زیادی فایل به مشتری ارائه می دن؛ تنوع پیشنهادات موجود تو یه املاکی با سایت خرید و فروش خونه (خونه (خونه )) قابل مقایسه نیس.

درنتیجه مردم مجبورند به شکل فیزیکی واسه خرید خونه (خونه (خونه )) از این بنگاه به اون بنگاه برن که معمولا خیلی کم پیش میاد بنگاهای موجود تو یه محله در اثر رقابت، فرق فاحشی در قیمتای خود بدن.

بلکه برعکس یه جور همکاری نانوشته بین بنگاهای معاملات ملکی هر محله هست تا قیمتی که خود انتخاب ان رو به اصطلاح نشکنند.

عقبایی: مشاوران املاک در گرانی خونه (خونه (خونه )) بی اثر نیستن حسام عقبایی نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک درباره میزان تاثیرگذاری مشاوران املاک در زیاد شدن قیمت خونه (خونه (خونه )) گفت: رشد قیمت خونه (خونه (خونه )) عوامل زیادی داره که عوامل اقتصادی، تورم زا، نوسانات بازارهای حریف مثل ارز و سهام و طلا، حتی مناقشات بین المللی، نبودن برابری در عرضه و خواسته، میزان تولید خونه (خونه (خونه )) و ساخت و ساز، قدرت خرید مردم، سود سپردها و تسهیلات بانکی و .

بخشی از اینهاست؛ اما مفید مشاوران املاک هم میتونه یکی از فاکتورهای رشد قیمت خونه (خونه (خونه )) باشه.

به این معنا که فعالیتای مشاوران املاک در کنار بقیه عوامل میتونه تاثیرگذار باشه اما اینکه بگیم فقط مفید مشاوران املاک باعث گرانی خونه (خونه (خونه )) شده، اعلام نظر اشتباهیه.

خونه (خونه (خونه )) بحث ایه که عوامل زیادی در اون نقش اجرا می کنه.

اون با بیان اینکه مردم ذی شعور هستن و قیمتا رو آگاهانه انتخاب می کنن، ادامه داد: اگه قرار باشه هر قیمتی که مشاور املاک پیشنهاد داد، خریدار هم استقبال کند که دیگه بازار رقابتی معنایی نداره.

بلکه مردم قیمتا رو با هم برابری می دن و بعد اونو رد یا قبول می کنن.

اون خاطرنشان کرد: مشاوران املاک مایلند که معاملات به هم جوش بخورد.

مثلا تو یه معامله ۵۰۰ میلیون تومانی خونه (خونه (خونه )) تو تهران، کمیسیون مشاور املاک، ۲٫

۵ میلیون تومان از هر یک از دو طرف قرارداده.

این مشاور املاک هر قدر هم که به دنبال کسب منافع شخصی خود باشه نمی میتونه این واحد مسکونی رو بیشتر از مثلا ۶۰۰ میلیون تومان به فروش برساند.

تنها نفعی که در این بین می برد، اخذ ۵۰۰ هزار تومان از طرفینه.

ولی با این قیمت احتمال جوش نخوردن معامله و خطر نبود انجام اون بالا میره.

عقلاییه که واسه یه میلیون تومان سود بیشتر، ۵ میلیون تومانی که خطر رسیدن به اون کمه کم بود رو به خطر بندازه و با اعلام رقمی بالاتر، از رسیدن به اصل حق الزحمه خود باز بمونه؟ یکی از روشای عجیب مشاوران املاک واسه گرون کردن خونه (خونه (خونه ))! عقبایی گفت: برخی مشاوران املاک بی پروانه کسب، به فروشنده ها وعده و وعید می دن که اگه این ملک رو بالاتر از رقم مورد نظر تو بفروشیم، مقدار کمیسیون خودشو بیشتر می کنیم.

فروشنده هم به این معامله راضیه چون میتونه واحد مسکونی خودشو به رقمی بالاتر از میزان عرف منطقه به فروش برساند.

این نوع اقداماته که واسه بازار مشاوران املاک تهدیده.

البته ما تا به حال در اتحادیه گزارشی از انجام اینجور کارایی از طرف مشاوران املاک دارای پروانه کسب دریافت نکرده ایم ولی برخی مشاوران املاک بی پروانه کسب از این نوع فعالیتای مضرّ انجام می دن.

“این منطقه خوش فروشه، اگه یه کم روی این فایل کار کنیم، می تونیم بهتر بفروشیم”.

عامل سوم تورم زا در بازار ملک به رفتار بعضی واسطهای ملکی مربوط میشه که با باخبر شدن از شلوغ ترین ماه بازار خونه (خونه (خونه )) طی کمه کم شش پارسال، – به عنوان تشویق کننده گرانی عمل کردن.

شعارسال:” مشاهدات میدانی نشون دهنده اینه که رشد قیمت خونه (خونه (خونه )) در اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ به بالاترین حد خود طی شش پارسال رسیده.

کنار یکی از فروشندگان خونه کلنگی که با مشاور املاک تماس گرفته نشسته ام.

از اون طرف خط صدایی شنیده می شه که قیمت خونه (خونه (خونه )) رو با توجه به رونق سفته بازی در این بازار تعیین می کنه: “من خیرخواه شما هستم.

اگه الان با این قیمت بفروشی یه ماه دیگه عین خونه ی خودت رو باید حدود ۱۰۰ میلیون بالاتر بخری، یه نه به ما بده، خونه ات رو به قیمت خوب می فروشم.

خونه ی شما ۱۸۰ متره، یعنی اگه متری نیم میلیون بالاتر برات بفروشم ۹۰ میلیون به نفعت میشه؛ ۴۰ تومنش رو به من بده ۵۰ تومن ثروث خودت”.

اوج گیری تا ۷۰ درصد قیمت خونه (خونه (خونه )) نیمه ی دوم اردیبهشت ماه امسال خونه (خونه (خونه )) یکباره اوج گرفت.

به اقرار حسام عقبایی ـ نایب رییس اتحادیه املاک ـ قیمت خونه (خونه (خونه )) طی ۱۵ روز دوم اردیبهشت ماه در بعضی نقاط تهران تا ۷۰ درصد رشد نقطه به نقطه رو تجربه کرد که با شروع ماه رمضان دوباره دچار افت شد.

پرش ۴۰ تا ۷۰ درصدی قیمت خونه (خونه (خونه )) شهر تهران در اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ نسبت به ماه مثل سال قبل در حالی رقم خورد که این میانگین در فروردین ماه ۲۹٫

۵ درصد بود.

بررسی عوامل تاثیرگذار بر تشنج ماهیانه ی ملک در پایتخت به کوچ خواهندگان از بازارهای طلا و دلار به طرف خونه (خونه (خونه )) مربوط می شه.

نقش مشاوران در گرانی ملک “این منطقه خوش فروشه، اگه یه کم روی این فایل کار کنیم، می تونیم بهتر بفروشیم”.

عامل سوم تورم زا در بازار ملک به رفتار بعضی واسطهای ملکی مربوط میشه که با باخبر شدن از شلوغ ترین ماه بازار خونه (خونه (خونه )) طی کمه کم شش پارسال، به عنوان تشویق کننده گرانی عمل کردن.

برخی مشاوران املاک که عقبایی مدعیه جواز کسب ندارن، در مناطق پرمشتری تهران، فروشندگان رو به ارایه قیمتای بالاتر جهت میدن و تورم انتظاری در بازار ملک رو عامل توجیه کننده ی این رفتار می دونه.

اما واقعیت ماجرا چیز دیگریه.

بررسی تعداد معاملات خونه (خونه (خونه )) پایتخت طی شش پارسال نشون دهنده اینه که اردیبهشت ماه یکی از پرتقاضاترین ماه ها در بازار خونه (خونه (خونه )) بوده.

امسال با توجه به تاثیرپذیری خونه (خونه (خونه )) از نا آرامی بازارهای موازی، این خواسته کرد بیشتری پیدا کرد و جمله مشتریان آپارتمان باعث زیاد شدن قیمت به بالاتر از میانگین سالیانه شد.

اما پیش بینی می شه این تب در ماه های آینده کم کم فروکش کند و میانگین رشد قیمت خونه (خونه (خونه )) به محدوده ۳۰ درصد برگردد.

اونا که از آب گل آلود ماهی می گیرند عوامل دیگری هم مثل کمبود عرضه طی شش پارسال و نبود سیاستای کاهش کننده مثل مالیات بر خونهای خالی در گرانی یکباره خونه ی آرزوها در اردیبهشت ماه نقش داشتن اما در این بین کم نیستن بنگاهی ایی که ماهیای بزرگ از این آب گل آلود صید می کنن.

اتحادیه املاک هم کماکان سکوت پیشه کرده و نقش خودشو اخیرا به ارایه ی آمار تعداد معاملات سقوط داده.

خاطر پریشونی بازار خونه (خونه (خونه )) چیه؟ دبیر کانون انبوه سازان می گه: خونه (خونه (خونه )) تنها کالایی بود که طی شش پارسال گرون نشد اما با جمع شدن خواسته در این بازار طی دو سه ماه گذشته قیمت اون یهو جهش کرد.

کمک کردن مشاوران املاک به وضعیت فعلی، رکود ساخت و ساز، افزایش هزینه های تولید، غیر قابل اجرا شدن قانون پیش فروش و بی توجهی به قانون بهبود فضای کار و کاسبی، عوامل اصلی این گرانی بوده.

فرشید پورحاجت با اشاره به اثر قیمت زمین روی قیمت خونه (خونه (خونه )) میگه: مالکان زمین نقش تعیین کننده در رشد قیمت آپارتمان طی ماه های گذشته داشتن.

هم حالا در مناطق هدف ساخت و ساز با کمبود زمین مواجهیم و این باعث شده مشاوران املاک به خاطر این که کار و کاسبی خودشون رو رونق بدن به مالکان پیشنهاد ارایه قیمتای بالا می دن که بدیش اینه به زیاد شدن قیمت خونه (خونه (خونه )) دامن زده.

زمین در مناطق شهری کم پیدا شده و این موضوع رو هم مالکان و هم مشاوران املاک خوب می دونه.

]]>