بررسی سرویس مینیت؛ راهکاری برای مدیریت بهتر زمان در پروژه های تیمی

بررسی سرویس مینیت؛ راهکاری برای مدیریت بهتر زمان در پروژه های تیمی

اگه تا حالا یه پروژه تیمی رو رهبری کرده باشین، هر چند کوچیک و در حد یه تحقیق دانشجویی، خوب میدونید که مدیریت زمان و نیروهای انسانی در اون چقدر مهمه. فرقی نمی کنه که پروژه رو حضوری پیش می برید یا به صورت دورکاری، مهم اینه که اعضا وظایف شون رو به درستی بکننن و شما به عنوان رهبر پروژه بتونین تا تکمیل کار بر همه چیز مسلط باشین.

واسه رسیدن به این مدیریت درست تردیدی نیس که به وسیله و وسایل احتیاج دارین؛ چیزی که بتونین به کمکش کارکرد نیروی انسانی تون رو سبک سنگین کنین، به نقصا پی ببرین و در زمان مشخص شده کار رو کلکشو بکنین. جمعی از بچه های فارغ التحصیل دانشگاه شریف با راه اندازی سرویس «مینیت» تلاش کردن تا اینجور ابزاری رو در اختیار کاربران ایرونی قرار بدن.

مینیت وسیله کمک دست مدیران پروژه هاست تا بتونن وظایف رو میان اعضا پخش کنن و روند اجرای کار رو به طور لحظه ای در اون ببینن. واسه اینکه معرفی بهتری از سرویس داشته باشیم، بذارین کار رو با یه مثال شروع کنیم.

داشبورد مینیت که محل تعریف پروژه ها و گرفتن گزارش هاست.

یه تحقیق گروهی دانشگاهی رو در نظر بگیرین که چندین نفر در انجام اون نقش دارن؛ یکی باید کارای تایپ رو بکنه، دیگری ویرایش کنه و یه گروه وظیفه چاپ و منتشر کردن اونو بردوش بگیرن.

حالا فرض کنین که همه این کارا باید طی یه هفته انجام شن، و مسئولیت تموم این امور هم بر دوش شماس. اینجا دو مسئله «مدیریت زمان» و «مدیریت کارکرد نیروی انسانی» مطرح می شه که اگه بر اونا مسلط باشین بدون هیچ مشکلی کار رو در زمان مشخص به اتمام خواهید رساند.

مینیت وسیله و وسایل رسیدن به این هدف رو در اختیارتون قرار میده. اولین کاری که در اون انجام می دید، ساخت یه فضای کاریست تا بتونین اعضای پروژه رو با ایمیل به اون دعوت کنین. بعد از اون نوبت به تعریف پروژه و تقسیم وظایف میان اعضا می رسه.

مثلا اگه پروژه تون یه تحقیق دانشجوییه، می تونین سه تیم واسه «تایپ»، «ویرایش» و «چاپ» بسازین و واسه هر کدوم ساعت کاری مشخصی در نظر بگیرین. واحد این ساعت کاری در مینیت «نفر-ساعت» است، واحد خوبی که می تونه امکان مقایسه رو میان تیما به وجود بیاره تا اعضای وظیفه شناس و اعضای کم کار از همدیگه تفکیک بشن.

از طرف دیگه زمان هم به اندازه مدیریت نیروی انسانی مهمه. بخاطر این مینیت یه «زمان شمار» هم در اختیار شما و دیگه اعضا قرار داده تا روند انجام کارشون رو همراه با تاریخ و ساعت در سیستم ثبت کنن. به لطف این توانایی می تونین بفهمین که مثلا تیم «تایپ» امروز چند ساعت کار کرده، و برابر برنامه ریزی پیش میره یا خیر؟

نمایش اطلاعات آماری روی نمودار از خصوصیات خوب مینیت هستن.

همه این اطلاعات در سیستم ثبت می شن، و می تونین خروجی شون رو به شکل نمودار و فایل اکسل از مینیت تحویل بگیرین؛ راه حلی که در آن واحد مدیریت زمان و مدیریت نیروی انسانی رو براتون ممکن می کنه.

مینیت سرویسی براساس فضای ابریست و یه اپلیکیشن موبایل اندرویدی هم داره، پس واسه پیگیری کارا لازم نیس که همیشه پشت لپ تاپ نشسته باشین. چون که همه اطلاعات به سرعت میان پنل تحت وب و اپلیکیشن همگام سازی می شن تا همیشه رشته کارا رو به دست داشته باشین.

شاید با خوندن این توضیحات مینیت رو سرویس ساده ای واسه کار تصور کردین. اما باید بگیم که حقیقت چیز دیگه ایه. مینیت در ارائه توضیحات واسه چگونگی کار با پنل کاربری شدیدا ضعیف و سطحی عمل کرده، طوری که اگه بدون پیش زمینه (و خوندن این مقاله) در سایت اون ثبت نام کنین شاید نیم ساعت طول بکشه تا بفهمین که اصلا به کار گیری این سرویس چه فایده ای می تونه براتون داشته باشه؟

در کل اکوسیستم مینیت فقط دو ویدیو با سطح کیفی نه خیلی مطلوب گذاشته شده که کار با پنل سرویس رو به شما توضیح میدن. البته از اونجا که در مورد یه کار و کاسبی دانشجویی صحبت می کنیم خیلی انتظارمون از اون بالا نیس. اما نمی تونیم کم کاری مینیت در ارائه یه راهنمای درست و حسابی واسه به کار گیری سرویس رو ندیده بگیریم.

بعضی کارا رو از راه اپلیکیشن موبایل مینیت هم می تونین پیش ببرین.

مینیت چه در پنل تحت وب، و چه در اپلیکیشن موبایل در بهترین حالت یه محصول نیمه کاره س که تا رسیدن به تکامل راه بسیار درازی در پیش داره. این ناپختگی در اپلیکیشن موبایل بیشتر نمایان می شه، محصولی که فقط واسه بررسی فعالیتا ساخته شده و هنوز امکان تعریف و ویرایش پروژه ها و گرفتن خروجی از اون وجود نداره.

حالا با وجود همه این مشکلات، تصور کنین که واسه دسترسی به بعضی قابلیتا باید حق اشتراک هم بپردازید. نمی گیم که با درآمدزایی سرویس مخالفیم، اما شاید بهتر بود که تیم مینیت بعد از رفع مشکلات و تکمیل امکانات به فکر کسب درآمد از سرویس خود می افتاد.

مینیت در شرایط فعلی امکانات پر و پیمانی در اختیار نداره، که شاید نبود امکان چت گروهی و رد و بدل کردن فایل میان اعضا (مثل سرویس Trello) مهم ترین اونا باشه. با این حال باید توجه داشت که مینیت تازه اول راه س، و در صورت پرداخت بهتر به سرویس و به کار گیری انتقادات و پیشنهادات کاربران مطمئنا آینده روشنی رو پیش رو داره، و می تونه واسه مدیریت پروژه های تیمی بسیار به درد بخور و کاربردی ظاهر شه.

در آخر بازم می گیم که مینیت یه کار و کاسبی دانشجوییه، و بسته به بودجه و نیرویی که در اختیار داشته آخر تلاش خود رو واسه ارائه سرویسی کاربردی انجام داده و شکی نیس که هیچی به جز «پشتیبانی» شما کاربران نمی تونه واسه بهتر شدن به اون کمک کنه. پس اگه به وسیله ای واسه مدیریت زمان نیاز دارین، حتما در مینیت ثبت نام کنین و نظرات تون رو به گوش گردانندگانش برسونین.

مینیت

  • مینیت
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: مینیت
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: ۲٫۴ مگابایت

دانلود

در دیجیاتو بخونین:

آموزش ساخت پستای آلبومی در اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید