بررسی بازار خونه در سال جدید

به گزارش رادیوسهام به نقل از صداوسیما، مصطفی قلی خسروی گفت: اگه قیمت خونه افزایش یابد توان مردم پایین میاد و بازار خونه کساد می شه.

اون با بیان اینکه بدیش اینه وقتی که کالایی گرون می شه، مردم بیشتر خرید می کنن، ادامه داد: کسائی که نیازمند خونه هستن، خرید کنن و واسه سرمایه گذاری وارد بازار نشوند چون بازار قابل پیش بینی نیس.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران اضافه کرد: مؤلفه ایی چون ارز، بورس و سکه در بازار خونه تاثیرگذار ه و تموم تلاش مشاوران املاک بر افزایش نیافتن قیمت خونه ه.

خسروی تاکید کرد: هر ساله قیمت خونه نسبت به تورم زیاد میشه و اگه بیشتر از حد قیمت بالا برود باعث کسادی بازار اشتغال می شه.

: واسه اینکه قیمت اجاره بها افزایش بیشتر از حد نداشته باشه، باید عرضه و خواسته رو در حد تعادل نگه داریم به خاطر افزایش مهاجرتها وازدواج ا این تعادل برقرار نشده ه.

حتما بخونین : سقف تسهیلات قرض الحسنه تعیین شد
اون گفت: هر کشوری واسه کنترل بازار خونه و اجاره اقدام به ساخت خونه و اجاره دادن به خونه اولی ا می کنه و ما هم باید برنامه ای داشته باشیم.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران ادامه داد: مردم باید در زمان عقد قرار داد حواسشان رو جمع کنن و هیچ مشاور املاکی بعد از عقد قرارداد حق نگه داشتن قرارداد رو نداره و باید قرارداد دست خریدار و فروشنده باشه.

باتوجه به اینکه نزدیک زمان نقل و انتقالات هستیم، افرادی که از سایت ا اقدام به خرید و یا اجاره ملک می کنن باید حواسشان رو جمع کنن و حتما از مشاوران املاک مشاوره بخون.

از اول تا ۳۱ اردیبهشت سال ۹۶ کل قراردادها در کشور ۱۱۴ هزار و ۴۶۹ و تعداد مبایعه نامه ۶۵ هزارو ۹۹۱ و اجاره نامه ا ۵۵ هزار و ۹۰۴ فقره بود که در مدت مثل امسال (یکم تا ۳۱ اردیبهشت ۹۷) تعداد کل قراردادها در کشور ۱۳۰ هزار و ۲۷۸ فقره، مبایعه نامه ا ۷۵ هزار و ۹۴۵ فقره و اجاره نامه ا ۵۲ هزار و ۸۶۴ فقره بود که کل قراردادها ۱۴ دهم درصد، مبایعه نامه ا ۳۳ درصد و اجاره نامه ا هم ۵ دهم درصد نسبت به مدت مثل سال قبل از اون رشد داشته ه.

]]>