جزئیاتی از نحوه طراحی سوالات کنکور سراسری 99

سؤالات کنکور 99 هم طبق روال سؤالات کنکور سال‌های قبل، بعد از گذشت چند روز از زمان برگزاری آزمون سراسری، به صورت دفترچه و پاسخنامه‌ی آن، در سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت. این سؤالات که برای هر یک از 5 گروه آزمایشی، متفاوت از بقیه‌ی گروه‌هاست، به داوطلب کنکور کمک می‌کنند تا پیش از آن که نتایج نهایی، از سوی سازمان سنجش کشور، اعلام شود، درصد دروس امتحانی‌اش را محاسبه کند. این محاسبه، به داوطلب امکان محاسبه‌ی تقریبی رتبه‌ی خود را هم می‌دهد.

سوالات کنکور 99 به چه صورت خواهد بود؟

در کنکور99، داوطلب می‌تواند انتخاب کند که به سؤالات نظام قدیم پاسخ دهد یا سؤالات نظام جدید. روش کار بدین صورت است که داوطلب هنگام ثبت نام برای کنکور، نظامِ موردنظر خود (نظام قدیم یا جدید) را انتخاب می‌کند و در نتیجه، در روز کنکور، بر اساس انتخاب داوطلب، دفترچه‌ی سؤالات مربوطه برای پاسخگویی در اختیارش قرار می‌گیرد.

سؤالات کنکور99 در دو دفترچه، به داوطلب ارایه می‌شوند که دفترچه‌ی اول دربردارنده‌ی سؤالات تخصصی و دفترچه‌ی دوم دربردارنده‌ی سؤالات دروس عمومی است. سؤالات عمومی کنکور99 هم مثل سؤالات عمومی سال‌های قبل، بین 5گروه آزمایشی، مشترک هستند.

بنا بر اخبار موثق، سؤالات کنکور 99، به دور از تصمیم‌گیری‌هایی طرح می‌شوند که استرس و حساسیت به همراه داشته باشند. بنابراین، روند منطقی طراحی سؤالات کنکور بعدی نیز مشابه روند مذکور در سال‌های قبل خواهد بود. برای پیش بینی سؤالات کنکور 99، کافی است که تست‌های کنکورِ سال‌های قبل، با دقت مورد بررسی قرار گیرند. این کار، تا حد زیادی به داوطلب کمک می‌کند تا از سبک طراحی سؤالات و بودجه‌بندی دروس مطلع شود. البته، تعداد معدودی از سؤالات، با سؤالات کنکورهای پیشین فرق خواهد داشت اما تجربه نشان داده است که اکثر سؤالات، به سؤالات کنکورهای گذشته، نزدیک هستند.

دانلود سوالات کنکور تجربی 99 دانلود سوالات کنکور ریاضی 99
دانلود سوالات کنکور انسانی 99 دانلود سوالات کنکور هنر 99
دانلود سوالات کنکور زبان 99

منبع : سوالات کنکور سراسری 99

کوتاه سخن این که، با مرور و بررسی سؤالات کنکورهای سال قبل، می توان به نحوه‌ی طراحی و بودجه بندی سؤالات کنکور 99 پی برد و با آمادگی کامل، در این آزمون بزرگ شرکت کرد.

 

Related articles

راهنمای خرید آسانسور

  در حالی که این روزها استفاده از آسانسور در شهرهای بزرگ که رشد آسمان خراش ها هر روز بیشتر از روز قبل می شود امری عادی است بنابراین آسانسور یکی از نیاز های ضروری برای هر ساختمانی محسوب می شود. آسانسور دستگاهی است که پس از نصب در جلب یا عدم رضایت مالکین و […]

Learn More

روش­های یادگیری لغات انگلیسی

    ۱- تهیه لیست یکی از روش‌های کلاسیک و مفید برای فراگیری لغات زبان انگلیسی این است که لیستی از واژگان انگلیسی که قصد فراگیری آنها را تهیه کنید. تفاوت لیست با ابزارهای دیگری مثل فلش‌کارت این است که لیست تمامی‌کلماتی را که می­خواهید یاد بگیرید، به صورت یکجا ارائه می­دهد (و نه مثلا […]

Learn More

دانلود فیلم آشفته گی 

پس از تجربه موفق خفه گی ، جیرانی “آشفته گی” را کلید زد. فیلم سینمایی “آشفته گی” جدیدترین فیلم فریدون جیرانی است که در اسپندماه 96 در تهران آغاز به فیلمبرداری شده است. در این فیلم بهرام رادان برای اولین بار با جیرانی در نقشی بسیار متفاوت همکاری می کند. همچنین مهناز افشار پس از ٧ سال دوباره مقابل دوربین […]

Learn More