ژانویه 19, 2021

جزئیاتی از نحوه طراحی سوالات کنکور سراسری 99

سؤالات کنکور 99 هم طبق روال سؤالات کنکور سال‌های قبل، بعد از گذشت چند روز از زمان برگزاری آزمون سراسری، به صورت دفترچه و پاسخنامه‌ی آن، در سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت. این سؤالات که برای هر یک از 5 گروه آزمایشی، متفاوت از بقیه‌ی گروه‌هاست، به داوطلب کنکور کمک می‌کنند تا پیش از آن که نتایج نهایی، از سوی سازمان سنجش کشور، اعلام شود، درصد دروس امتحانی‌اش را محاسبه کند. این محاسبه، به داوطلب امکان محاسبه‌ی تقریبی رتبه‌ی خود را هم می‌دهد.

سوالات کنکور 99 به چه صورت خواهد بود؟

در کنکور99، داوطلب می‌تواند انتخاب کند که به سؤالات نظام قدیم پاسخ دهد یا سؤالات نظام جدید. روش کار بدین صورت است که داوطلب هنگام ثبت نام برای کنکور، نظامِ موردنظر خود (نظام قدیم یا جدید) را انتخاب می‌کند و در نتیجه، در روز کنکور، بر اساس انتخاب داوطلب، دفترچه‌ی سؤالات مربوطه برای پاسخگویی در اختیارش قرار می‌گیرد.

سؤالات کنکور99 در دو دفترچه، به داوطلب ارایه می‌شوند که دفترچه‌ی اول دربردارنده‌ی سؤالات تخصصی و دفترچه‌ی دوم دربردارنده‌ی سؤالات دروس عمومی است. سؤالات عمومی کنکور99 هم مثل سؤالات عمومی سال‌های قبل، بین 5گروه آزمایشی، مشترک هستند.

بنا بر اخبار موثق، سؤالات کنکور 99، به دور از تصمیم‌گیری‌هایی طرح می‌شوند که استرس و حساسیت به همراه داشته باشند. بنابراین، روند منطقی طراحی سؤالات کنکور بعدی نیز مشابه روند مذکور در سال‌های قبل خواهد بود. برای پیش بینی سؤالات کنکور 99، کافی است که تست‌های کنکورِ سال‌های قبل، با دقت مورد بررسی قرار گیرند. این کار، تا حد زیادی به داوطلب کمک می‌کند تا از سبک طراحی سؤالات و بودجه‌بندی دروس مطلع شود. البته، تعداد معدودی از سؤالات، با سؤالات کنکورهای پیشین فرق خواهد داشت اما تجربه نشان داده است که اکثر سؤالات، به سؤالات کنکورهای گذشته، نزدیک هستند.

دانلود سوالات کنکور تجربی 99 دانلود سوالات کنکور ریاضی 99
دانلود سوالات کنکور انسانی 99 دانلود سوالات کنکور هنر 99
دانلود سوالات کنکور زبان 99

منبع : سوالات کنکور سراسری 99

کوتاه سخن این که، با مرور و بررسی سؤالات کنکورهای سال قبل، می توان به نحوه‌ی طراحی و بودجه بندی سؤالات کنکور 99 پی برد و با آمادگی کامل، در این آزمون بزرگ شرکت کرد.

 

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.