فاکتور چیست؟

فاکتور چیست؟

 
فاکتور فروش در واقع یک برگه و یا به عبارتی یک سند تجارتی است که فروشنده کالا و یاخدمات براساس خدمت صورت گرفته و یا کالای فروخته شده با ذکر تعداد و نوع آن محصول یا خدمات و درج قیمت به مشتری خود تحویل میدهد. مشخصاتی که در فاکتور ذکر میگردد شامل نوع و مقدار کالا و خدمات به همراه قیمت تک و مجموع آنها می باشد. در واقع فاکتور گواهی میدهد که این محصول توسط فروشنده به فروش رسیده و خریدار در قبال پرداخت وجه کالا و یا خدمات را تحویل گرفته است.

 • فاکتور فروش استاندارد چه خصوصیاتی دارد؟

تقریبا میتوان گفت هر کدام از ما در معاملات متعدد تجاری حضور داشته‌ایم و در تمامی این معاملات، یک دغدغه همبشگی حاضر بوده است که همان فاکتور فروش می باشد. فاکتورهای فروش در نقاط مختلف تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند، این موضوع نشان از عملکرد غیر استاندارد در طراحی این فاکتورها و فقدان یکپارچگی است.
فاکتور فروش استاندارد یکی از اصلی ترین موضوعات برای هرکسب و کاری به ‌حساب می‌آید که امروزه توجه لازم و کافی به آن نمیشود. فاکتورهای فروش یکی از عناصر مهم برای نوع کارکرد و اعتبار هر شرکتی هستند و مزایای فراوانی را برای تجارت کسب و کار های مختلف به همراه خواهند داشت. اولین مزیتی که هرمجموعه ای می‌تواند از آن استفاده کند، یک راهکار قانونی و استاندارد برای برقراری ارتباط با مشتریان و حفظ سابقه حساب است با این ‌وجود مزایای فاکتور فروش به این امر محدود نمی‌شود.
 

 • چرا چاپ فاکتور مناسب برای ما مهم است ؟

یکی از دغدغه ها و مسائل پیش روی صاحبان مشاغل و فروشندگان کالا و خدمات بحث فاکتور و چاپ فاکتور می باشد. چاپ فاکتور فروش  امروزه امر بسیار مهمی به حساب می آید و همچنین به عنوان یکی از موثرترین روشهای اعتبار  کسب و کار شناخته میشود، پس مهم است که برای ارائه کالا و خدمات خود فاکتور فروش مناسب داشته باشیم.موضوع چاپ فاکتور فروش از لازمه های هر کسب و کاری به حساب می آید.

 • برای داشتن یکفاکتور فروش  مناسب چه کاری باید انجام بدهیم؟

از گذشته تا به امروز مردم و ادارات در ازای خرید کالا و یا خدمات از فروشنده انتظار ارائه فاکتور داشته اند. فاکتور ها در گذر زمان دستخوش تغییرات فراوانی شده اند. ار فاکتور های دستی تا فاکتور های طرح اولیه تا فاکتورهای نسبتا مدرن امروزی. اما به راستی یک فاکتور خوب و مناسب دارای چه معیارها و مشخصاتی باید باشد. در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.
بیشتر بخوانبد: انواع فاکتورهای فروش

 • تهیه سربرگ برای فاکتور به چه صورت انجام می شود؟

پیشنهاد میشود قبل از شروع به طراحی توسط نرم افزار، طرح اولیه خود را روی کاغذ پیاده کنیم. در سربرگ باید حتما از لوگو و نام شرکت خود استفاده کنیم. میتوانیم شعار تبلیغاتی کسب و کار خود را در سربرگ فاکتور بیاوریم. شماره تماس از مواردی هست که نباید به هیچ وجه فراموش شود. سعی کنید شماره تماس را با فونت مناسب و خوانا و در مکان مناسب سربرگ قرار دهید.توصیه ها برای طراحی مناسب سربرگ بیش از اینها بوده و سلیقه شما نقش مهمی در تهیه آن دارد.

 • فاکتور فروش خود را کجا چاپ کنیم؟

این مسئله یکی از دغدغه های مهم بسیاری از کسب و کارها است. با توجه به اینکه وجود فاکتور فروش مناسب و استاندارد از لازمه های هر کسب و کاری به حساب آمده، یافتن یک مجموعه مناسب برای سپردن طراحی و چاپ فاکتور از موضوعات بسیاری از بنگاه های اقتصادی می باشد. مجموعه های بسیار محدودی امروزه کار چاپ فاکتور آنلاین را انجام میدهند. ما به شما مجموعه معتبر و خوشنام چاپ فاکتور متین را توصیه میکنیم.        مجموعه چاپ فاکتورمتین با آشنایی و تسلط کامل بر تمامی اصول و قواعد چاپ و سالهای طولانی  تجربه  آمادگی طراحی و چاپ انواع سربرگ، فاکتور، انواع درخواست‌های شمارا دارد شما می‌توانید با یک انتخاب دقیق و صحیح در جهت معرفی و بهبود کسب‌وکار خود قدمی بزرگ بردارید.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 • نکات مهمی که در رابطه با طراحی و چاپ فاکتور باید بدانیم

به شما توصیه میکنیم اگر شما در کار چاپ و طراحی تازه ‌وارد هستید و با قوائد کار آشنا نیستید با ما همراه باشید تا نکاتی و موارد مهم و ضروری را بدانید. جداً توصیه می‌کنیم برای این‌که فاکتور شما در چاپ، دچار افت کیفیت و مشکلی نشود، حتماً موار  را به‌دقت مطالعه دقیق نموده و نکات آن را در طراحی خود بکار ببندید. در اینجا به طور خلاصه به چند نکته مهم اشاره خواهیم کرد.

 • در چاپ فاکتور برای صحافی منگنه، فضایی به اندازه 2 سانتیمتر، مورد نیاز است که از ابعاد کاغذ کسر خواهد شد.
 • در طراحی فاکتور از به کار بردن کلمه «شماره» خودداری شود. زیرا در هنگام شماره زنی کلمه «شماره» توسط خود ماشین، چاپ می‌شود. همچنین برای درج آن فضایی حداقل به ابعاد 1×3 سانتیمتر باید در نظر گرفته شود. (این مورد را با دفتر چاپخانه هماهنگ کنید)
 • به منظور بالا رفتن کیفیت چاپ فاکتور در چاپ چهار رنگ پیشنهاد می‌شود خطوط جدول آن را با استفاده از تنها یک کانال رنگی مثلاً فقط  K(مشکی) طراحی نمایید.
 •  (کیفیت تصویر)Resolution فایل ارسالی شما باید 300 پیکسل بر اینچ و مُد آن CMYK باشد.
 • توصیه میشود به دلیل حساسیت کاغذ NCR روی این کاغذ از چاپ چهار رنگ استفاده نشود.

 
 
 

دیدگاهتان را بنویسید