وزنیاک: دیگر وعده های ماسک و تسلا را باور نمی کنم

سال گذشته بود که استیو وزنیاک هم-بنیانگذار اپل مدعی شد تسلا (و نه اپل) به واسطه موفقیتایی که اواخر کسب کرده می تونه پیشرفت بزرگ بعدی در صنعت تکنولوژی رو رقم بزنه و حالا این شخصیت برجسته میدون تکنولوژی با همون رک گویی همیشگی اش موضعی تازه در مورد ایلان ماسک در پیش گرفته.

هفته گذشته وزنیاک مهمون انجمن کار و کاسبیای نوردیک در استکهلم سوئد بود و در صحبتای خود دیدگاه های نه خیلی مثبتش در مورد حال و هوای این روزای تسلا و مدیرعامل اونو با مخاطبانش گفت.

اون در جلسه سوال و پاسخی که در اونجا برگزار شد مدعی گردید از همون اول از طرفداران تسلا بوده اما از وقتی فهمید که ماسک سر موعد مقرر به وعده هاش عمل نمی کنه از اون ناامید شد. مثلا مدیرعامل تسلا در اوت ۲۰۱۶ گفته بود که یکی از ماشینای تولیدی این شرکت قادر میشه تا آخر سال بدون کمک راننده از لس آنجلس به نیویورک سفر کنه که این اتفاق تا الان اتفاق نیفتاده.

البته باید اشاره کنیم که اوایل امسال یه خودروی تسلا مدل ۳ موفق شد در وقتی رکورد شکن این سفر رو با کمک راننده بکنه.

همین امر وزنیاک رو بر اون داشت تا اعلام کنه:

حالا من دیگه هیچ چیزی رو از ایلان ماسک یا تسلا باور نمی کنم.

البته وزنیاک با بیان این صحبتا بیشتر انتقاداتش رو نسبت به تواناییای تسلا در ساخت ماشینای خودران به زیر سوال برد. اون در ادامه گفته:

وقتی یکی از ماشینای تسلا در شرایطی نامتعارف درون بزرگراه حرکت می کنه (در میونه لاین) این شمائید که باید اونو کنار بزنین و راه رو واسه ماشینای پشتی باز کنین. این کاریه که یه فرد کودن یا باهوش هم می تونه انجامش دهد اما تسلا قادر به انجام اون نیس.

وزنیاک هم اینکه مدعی شد که آئودی و BMW حالا در این مورد از تسلا جلوتر هستن. البته این کارآفرین موفق تایید کرد که بازم به تسلا علاقه داره اما اعتمادش رو به عملیاتی شدن وعده های مدیرعامل اون در آینده از دست داده.

جالبه بدونین که وزنیاک در ادامه صحبت هاش ایلان ماسک رو با استیو جابز مقایسه کرد و گفت می تونین حرفای ماسک رو باور کنین؟ اونم مانند جابز فروشنده خوبیه که شاید عاقبت در جایگاه فعلی اش نباشه؟

در جواب به این سوال باید بگیم که بله اون شک نداشته باشین فروشنده خوبیه. همین هفته پیش بود که آتیش افکن تازه خود رو به نمایش گذاشت (دستگاهی که به باور خیلیا بیشتر مثل شوخی بود) اما در آخر رنگ واقعیت به خود گرفت و با استقبال پررنگ خریداران روبرو شد. همین نکته در مورد شرکت حفاری اون صدق می کنه. شرکتی که می خواد تونلایی رو واسه عبور و مرور ماشینا در زیر زمین حفر کنه و از این روش کمی از بار ترافیک شهرهای جور واجور آمریکا کم کنه. در اون زمان بسیاری تصور می کردن که ماسک شوخی میکنه اما اون ایده هم رنگ واقعیت به خود گرفت.

Related articles

بررسی سرویس مینیت؛ راهکاری برای مدیریت بهتر زمان در پروژه های تیمی

اگه تا حالا یه پروژه تیمی رو رهبری کرده باشین، هر چند کوچیک و در حد یه تحقیق دانشجویی، خوب میدونید که مدیریت زمان و نیروهای انسانی در اون چقدر مهمه. فرقی نمی کنه که پروژه رو حضوری پیش می برید یا به صورت دورکاری، مهم اینه که اعضا وظایف شون رو به درستی بکننن و […]

Learn More

با مجموعه بزرگ فروشگاهی و نمایشگاهی سوره مهر آشنا شوید [رپورتاژ آگهی]

مجموعه بزرگ فروشگاهی و نمایشگاهی سوره مهر یکی از بزرگترین فروشگاه های کتاب و اجناس فرهنگی در سطح شهر تهران حساب می شه که اوایل سال جاری (۱۳۹۴) در قلب فرهنگی پایتخت یعنی میدون انقلاب گشایش شده. از ویژگیای اصلی این مجموعه که اونو از بقیه کتابفروشیا و فروشگاه های بزرگ کتاب جدا می کنه، […]

Learn More

گوگل اسیستنت در آیفون چگونه عمل می کند؟

این روزا بازار دستیارهای صوتی هوشمند شدیدا داغ شده و هر شرکت واسه خود دستیار اختصاصی طراحی کرده. دیروز گوگل در کنفرانس پیشرفت دهندگان خود اعلام کرد دستیار دیجیتالی اش یعنی «اسیستنت» (Assistant) رو به شکل اپلیکیشن جدا از هم به سیستم عامل iOS می آورد و اینجوری، دستیار هوشمند گوگل در زمین حریف به […]

Learn More