وزنیاک: دیگر وعده های ماسک و تسلا را باور نمی کنم

سال گذشته بود که استیو وزنیاک هم-بنیانگذار اپل مدعی شد تسلا (و نه اپل) به واسطه موفقیتایی که اواخر کسب کرده می تونه پیشرفت بزرگ بعدی در صنعت تکنولوژی رو رقم بزنه و حالا این شخصیت برجسته میدون تکنولوژی با همون رک گویی همیشگی اش موضعی تازه در مورد ایلان ماسک در پیش گرفته.

هفته گذشته وزنیاک مهمون انجمن کار و کاسبیای نوردیک در استکهلم سوئد بود و در صحبتای خود دیدگاه های نه خیلی مثبتش در مورد حال و هوای این روزای تسلا و مدیرعامل اونو با مخاطبانش گفت.

اون در جلسه سوال و پاسخی که در اونجا برگزار شد مدعی گردید از همون اول از طرفداران تسلا بوده اما از وقتی فهمید که ماسک سر موعد مقرر به وعده هاش عمل نمی کنه از اون ناامید شد. مثلا مدیرعامل تسلا در اوت ۲۰۱۶ گفته بود که یکی از ماشینای تولیدی این شرکت قادر میشه تا آخر سال بدون کمک راننده از لس آنجلس به نیویورک سفر کنه که این اتفاق تا الان اتفاق نیفتاده.

البته باید اشاره کنیم که اوایل امسال یه خودروی تسلا مدل ۳ موفق شد در وقتی رکورد شکن این سفر رو با کمک راننده بکنه.

همین امر وزنیاک رو بر اون داشت تا اعلام کنه:

حالا من دیگه هیچ چیزی رو از ایلان ماسک یا تسلا باور نمی کنم.

البته وزنیاک با بیان این صحبتا بیشتر انتقاداتش رو نسبت به تواناییای تسلا در ساخت ماشینای خودران به زیر سوال برد. اون در ادامه گفته:

وقتی یکی از ماشینای تسلا در شرایطی نامتعارف درون بزرگراه حرکت می کنه (در میونه لاین) این شمائید که باید اونو کنار بزنین و راه رو واسه ماشینای پشتی باز کنین. این کاریه که یه فرد کودن یا باهوش هم می تونه انجامش دهد اما تسلا قادر به انجام اون نیس.

وزنیاک هم اینکه مدعی شد که آئودی و BMW حالا در این مورد از تسلا جلوتر هستن. البته این کارآفرین موفق تایید کرد که بازم به تسلا علاقه داره اما اعتمادش رو به عملیاتی شدن وعده های مدیرعامل اون در آینده از دست داده.

جالبه بدونین که وزنیاک در ادامه صحبت هاش ایلان ماسک رو با استیو جابز مقایسه کرد و گفت می تونین حرفای ماسک رو باور کنین؟ اونم مانند جابز فروشنده خوبیه که شاید عاقبت در جایگاه فعلی اش نباشه؟

در جواب به این سوال باید بگیم که بله اون شک نداشته باشین فروشنده خوبیه. همین هفته پیش بود که آتیش افکن تازه خود رو به نمایش گذاشت (دستگاهی که به باور خیلیا بیشتر مثل شوخی بود) اما در آخر رنگ واقعیت به خود گرفت و با استقبال پررنگ خریداران روبرو شد. همین نکته در مورد شرکت حفاری اون صدق می کنه. شرکتی که می خواد تونلایی رو واسه عبور و مرور ماشینا در زیر زمین حفر کنه و از این روش کمی از بار ترافیک شهرهای جور واجور آمریکا کم کنه. در اون زمان بسیاری تصور می کردن که ماسک شوخی میکنه اما اون ایده هم رنگ واقعیت به خود گرفت.

Related articles

تغییر در گروه نت برگ؛ iiVentures به دنبال جذب سرمایه ۷۰ میلیارد تومانی

شب گذشته (۴ اسفند ۹۷)، در اتفاق یه سالگی ایده هاب، «علیرضا صادقیان» مدیرعامل هلدینگ «کسب وکار نوین ایرانیان» که تازگیا نام خود رو به «iiVentures» (مخفف Iran Internet Ventures)تغییر داده، خبر از اعلام آمادگی این گروه واسه جذب سرمایه ۵۰ تا ۷۰ میلیارد تومانی داد. اونم اینکه توضیحات و آمارهایی رو در مورد هر […]

Learn More

با مجموعه بزرگ فروشگاهی و نمایشگاهی سوره مهر آشنا شوید [رپورتاژ آگهی]

مجموعه بزرگ فروشگاهی و نمایشگاهی سوره مهر یکی از بزرگترین فروشگاه های کتاب و اجناس فرهنگی در سطح شهر تهران حساب می شه که اوایل سال جاری (۱۳۹۴) در قلب فرهنگی پایتخت یعنی میدون انقلاب گشایش شده. از ویژگیای اصلی این مجموعه که اونو از بقیه کتابفروشیا و فروشگاه های بزرگ کتاب جدا می کنه، […]

Learn More

دزد اطلاعات خود نباشید! [رپورتاژ آگهی]

وقتی که تو یه خیابون شلوغ در حال راه رفتن هستین و کیفی از مدارک، پول و … در دست دارین، واسه نبود دزدیده شدن کیف دستی خود، حاضر به انجام چه کارایی هستین؟ به کار گیری رمز؟ یا روش بهتری رو سراغ دارین؟  دنیای آنلاین این روزا از همون خیابون شلوغ وضعیت نا بسامان […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *