پایان نامه نهایی- قسمت ۱۴

پایان نامه نهایی- قسمت ۱۴

۱۳

 

 

مهمانپذیر نایس

 

 

۰

 

 

خرمدره

 

 

 

۱۴

 

 

مهمانپذیر صفا

 

 

۰

 

 

ابهر

 

 

 

۱۵

 

 

مهمانپذیر خانصنمی

 

 

۰

 

 

ابهر

 

 

 

مأخذ: اداره میراث فرهنگی استان زنجان

 

 

۲-۵-۳)هتل بزرگ زنجان

 

هتل بزرگ زنجان که اولین هتل‌ چهارستاره استان نیز محسوب می‌شود، با وسعت حدود ۱۰۰۰۰ متر مربع در شش طبقه در ضلع شمالی میدان بسیج، اولین میدان ورودی جاده تهران به زنجان احداث گردیده است. عملیات اجرایی این هتل در سال ۱۳۷۵ شروع و در مرداد سال ۱۳۸۵ به بهره‌برداری رسیده است. هزینه‌ی ساخت این هتل در طول ده سال بالغ بر شصت میلیارد ریال بوده است.
این هتل دارای چهل و دو اتاق دونفره (دبل و تویین) و شش سوئیت سه نفره (یک تخت دبل با یک مبل تخت خوابشو در دو فضای جداگانه خواب و پذیرایی ) با توانایی اقامت ۱۵۰ نفر مجهز به تهویه مطبوع، مینی سرویس، ویدئو مرکزی، اینترنت پر سرعت، تلفن مستقیم، ماهواره، تلویزیون رنگی، اعلام حریق و… می‌باشد.[۷۶]
هتل بزرگ زنجان دارای دو رستوران و دو تالار می‌باشد. رستوران فیروزه واقع در سر‌سرای سهروردی هتل با دکوراسیون شاد و آرام‌بخش و غذا‌های ایرانی و فرنگی به ظرفیت ۱۵۰ نفر و رستوران فام واقع در طبقه‌ی پنجم با چشم‌انداز زیبای شهر به ظرفیت ۱۵۰ نفر جهت هرگونه گردهمایی همراه با متنوع ترین غذاها (همان ماخذ).
همچنین درمورد تالارهای این هتل نیز باید گفت که تالار ملیله واقع در طبقه‌ی اول شرقی با طراحی مدرن چوب و آینه، با ظرفیت میز مراسم ۳۵۰ نفر، چیدمان صندلی ۶۰۰ نفر و تالار ترمه واقع در طبقه‌ی اول غربی با طراحی چوب و پارچه ترمه که ظرفیت میز مراسم ۲۵۰ نفر، چیدمان صندلی ۴۰۰ نفر را دارد. در ضمن دو تالار کوچک به ظرفیت ۳۰ نفر و یک تالار به ظرفیت ۸۰ نفر با کاربری‌های گوناگون به ویژه گردهمایی‌ها و اتاق عقد و پذیرایی در جنب تالار ملیله و ترمه پذیرای میهمانان می‌باشد (همان ماخذ).
در آینده کلوپ ورزشی شامل: استخر سرپوشیده، سونای خشک و بخار، جکوزی، بانک، آرایشگاه مردانه و مرکز خرید به تسهیلات هتل افزوده خواهد شد. تعداد پرسنل آن در حال حاضر (بهار ۱۳۸۹)، ۴۲ نفر می‌باشد که با توجه به فصل تغییرپذیر است.
قیمت اتاق یک تخته‌ی این هتل برای سال ۱۳۹۱، یک میلیون و صد وچهل هزارریال و دوتخته یک میلیون وهفت صدو سی و پنج هزار ریال تعیین شده است. ساعت تحویل اتاق نیز حداکثر ساعت دو بعد از ظهر می‌باشد. قیمت اتاق و تالارهای هتل در جدول زیر آمده است.
جدول۲- ۶: قیمت اتاق ها در هتل بزرگ زنجان د ر سال ۱۳۹۱

 

جهت دانلود متن کامل پایان نامه به سایت azarim.ir مراجعه نمایید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ردیف نوع اتاق قیمت (ریال)
۱ اتاق دونفره (یک نفر اشغال) ۱۱۴۰۰۰۰
۲ اتاق دونفره (دو نفر اشغال) ۱۷۳۵۰۰۰
۳ سوئیت لوکس ۲۴۱۵۰۰۰
۴ نفر اضافه ۵۰۴۰۰۰
ماخذ:سایت هتل بزرگ زنجان

 

میانگین سطح اشغال اتاق‌های هتل از زمان افتتاح آن تا کنون ۴۱ درصد بوده است که اگرچه در مقایسه با آمارهای جهانی و با توجه به مطالب گفته شده در سطور پیشین در مورد درصد اشغال مناسب هتل‌ها، پایین می‌باشد ولی در مقایسه با متوسط سطح اشغال اماکن اقامتی استان (۳۳ درصد)، وضعیت نسبتاً مناسبی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید