5 خاصیت مواد غذایی تلخ برای سلامتی | تغذیه سالم

5 خاصیت مواد غذایی تلخ واسه سلامتی

مواد غذایی تلخ و سبزیجات معطر خشک باعث بهتر شدن هضم غذا می شن. این مواد غذایی سلولای چشایی واقع در زبون رو تحریک می کنن.

 

 

 

تلخی مواد غذایی در خدمت طعمای دیگه

در خیلی از کشورای دنیا یه پنجم کالریایی که مردم مصرف می کنن از مواد غذایی شیرین مانند نوشیدنیای گازدار، نوشیدنیای انرژی زا، سس سرکه، آب نباتا، غلات و هله هوله ها تأمین می شه. ذائقه هر فرد مخصوص خودشه. در واقع ذائقه هرکی از تجربیات و عادتای غذایی مادر در طول دوران بارداری حاصل می شه. اما همه می تونن با کمی تلاش ذائقه خود رو تغییر داده و از طعمای جور واجور استفاده کنن. وقتی که شما از شکلای جور واجور مواد غذایی که مواد غذایی تلخ هم جزو اوناس استفاده می کنین در واقع طعم سلامتی رو می چشید.

 

مواد غذایی تلخ به جذب مواد مغذی کمک می کنن

مواد غذایی تلخ و سبزیجات معطر خشک باعث بهتر شدن هضم غذا می شن. این مواد غذایی سلولای چشایی واقع در زبون رو تحریک می کنن. سلولای گیرنده طعما هم باعث تولید آنزیما و ترشح صفرا می شن. وقتی که گوارش راحت تر انجام بگیره جذب مواد مغذی هم ساده تر هستش. اگه بدنتون به درستی نتونه مواد مغذی رو جذب کنه دیگه اهمیتی نداره که چه می خورید. به خاطر اینکه اگه بهترین و مغذی ترین مواد غذایی رو هم مصرف کرده باشین بدنتون نمی تونه خواص اونو دریافت کنه.

کارشناسان پیشنهاد می کنن واسه داشتن رژیم غذایی مناسب از هر نوع ماده غذایی استفاده کنین. به نظر کارشناسان اگه مشکلات گوارشی دارین قبل از خوردن غذای سنگین و چرب مواد غذایی تلخ مانند سالاد برگای گل قاصدک بخورین.

 

مواد غذایی تلخ واسه تمیز کردن کبد

متأسفانه ما از همه خواص سبزیجات برگ دار خبر نداریم اما چینیا و هندیا از صدها سال پیش مواد غذایی تلخ رو وارد برنامه غذایی خود کردن. سبزیجات برگ دار تلخ مانند کلم پیچ تایلندی، برگای گل قاصدک، تربچه، کاسنی فرنگی، کلم، ترب سفید و کلم راکت شامل مواد مغذی لازمن که به کارکرد کبد کمک می کنن. یعنی اینکه باعث کنترل کلسترول و هورمونا می شن، خون رو تصفیه  و به سوخت و ساز چربیا کمک می کنن.

اگه مشکلات گوارشی دارین قبل از خوردن غذای سنگین و چرب مواد غذایی تلخ

مانند سالاد برگای گل قاصدک بخورین

مواد غذایی تلخ پر از ویتامینا و مواد معدنی

سبزیجات برگ دار معمولاً پر از مواد مغذی مانند ویتامین A، ویتامین C و ویتامین K و هم اینکه مواد معدنی متنوعی مانند کلسیم، پتاسیم و منیزیم هستن. این مواد غذایی پر از اسیدفولیک و فیبر هستن و چربی و سدیم کمی دارن. مثلا کلم راکت شامل بتاکاروتن، ویتامین C و آهن هستش در حالی که برگای گیاه قاصدک پر از ویتامینای A، E،K، آهن، کلسیم و آنتی اکسیدان ها هستن.

 

مواد غذایی تلخ میل مصرف قند رو کم می کنه

کارشناسان پیشنهاد می کنن که افراد بزرگسال با در نظر گرفتن سن و جنسیت خود روزانه بین 25 تا 30 گرم فیبر مصرف کنن. افراد دیابتی هم واسه کنترل قند خون خود لازمه که تا 50 گرم فیبر دریافت کنن. به پیشنهاد کارشناسان مصرف سبزیجات برگ دار و سبزیجات معطر چه تلخ باشه یا نه مواد مغذی و فیبرهای زیادی به بدن میرسونه و هم اینکه میل شدید به مصرف قند رو کم می کنه.

 

چیجوری سبزیجات تلخ رو مصرف کنیم؟

سبزیجات برگ دار سبز رو بشورید تا تمیز شده و شن و آلودگی اونا زدوده شه. بعد اونا در پارچه تمیزی بپیچید تا خشک شن. می تونین این سبزیجات رو به صورت خام یا پخته شده استفاده کنین. واسه افزایش جذب ویتامینا و مواد مغذی موجود در این مواد غذایی کمی روغن زیتون به اونا اضافه کنین.

به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین کمی وقت می بره تا ذائقه تون به طعم تلخ این مواد غذایی عادت کنه. می تونین این سبزیجات تلخ رو به همراه خرما یا توت فرنگی یا سبزیجات دیگه بخورین. کارشناسان پیشنهاد می کنن که مواد غذایی تلخ رو خوب بجوید تا آنزیمای گوارشی بیشتر ترشح شه.

البته واسه آدمایی که طرفدار قهوه و شکلات تلخ هستن مصرف سبزیجات تلخ خیلی آسونه. براساس یافته های تحقیقات شکلات و قهوه هم پر از مواد مغذی لازم واسه سلامتی هستن.

 

فاطمه مهدی پور


منبع : tebyan.net

Related articles

5 درس از سلامت در سال 2012

5 درس از سلامت در سال 2012 جمع بندی از نکات سلامت در سال 2012 که به چاپ رسیده بودن در این گزارش آورده شده. در سالی که گذشت مسائلی مثل اهمیت به کار گیری لبنیات کم چرب، رابطه استرس و سکته، شیر دادن به نوزاد و آلرژیای غذایی، تاثیر سلامت دهن و دندون روی […]

Learn More

5 خوراکی که زنان حتما باید مصرف کنند

: محققان تغذیه پیشنهاد می کنن که 5 نوع ماده خوراکی مغذی هست که زنان باید حتما اونا رو به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنن.  به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، یکی از مهمترین این پنج گروه سبزیجات دارای برگای پهن و سبز رنگ هستن. محققان تاکید می کنن که بدون جا دادن […]

Learn More

5 خوراکی که احتمال سرطان را افزایش می دهد | تغذیه سالم

امروزه رسانه ها اطلاعات بسیاری رو در مورد تاثیر تغذیه بر سرطان در دسترس عموم قرار دادن. بیشتر این اطلاعات شامل فهرستایی از شکلای جور واجور مواد غذاییه که از دچار شدن به سرطان جلوگیری می کنن. 5 خوراکی که احتمال سرطان رو زیاد می کنه به گزارش  ایرنا از رویترز، با وجود افزایش آگاهی […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *