5 خصوصیت رفتاری که با طول عمر رابطه دارند

: 5 ویژگی رفتاری که با طول عمر رابطه دارن 

به شما خصوصیات رفتاری رو معرفی میکنیم که می تونن با طول عمر افراد رابطه دارا باشن و منجر به افزایش عمر شن. خیالات درمورد افراد پیروز _حتی اون عده که موفقیت ها و موقعیت مناسب خود رو ارث میبرند_اینجور هست که اونا از خصوصیاتی بهره مند هستن که اونا رو از بین تولد و به طور ذاتی داشتن و همین مسئله باعث میشه ایشون با استفاده از اینجور خصوصیاتی در آینده به آدمایی پیروز تبدیل شن

نوین ترین تحقیقات روی بیش از 8 هزار مرد و زن بالای 50 سال نشون می ده اون چه که قبلا درمورد خصوصیات ذاتی که منجر به موفقیت می شن گفته می شده ، غلطه.بنا به گزارش بیزنس اینسایدر ویژگیایی مثل خوش بینی و ترتیب و اراده قوی در پیش بردن کارا می تونند قابل یادگیری و اکتسابی باشن و هرچند نقش مهمی در سلامت و خوشبختی افراد مدتا بعد از این که در اولین شغل خود مشغول شدن اجرا کنن.

یافته های نوین در این گزارش بر زمینه تحقیقات چند دهه قبل هست که رابطه بین رفاه و طول عمر رو با تقویت ویژگی خوشبینی تعریف می کنه. با مرور ادامه مقاله متوجه میشین که شما از کدوم یکی از این ویژگیا واسه بهره مندی از کیفیت زندگی بهتر بهره مندین.

وجدان (وظیفه شناسی)

در نوین ترین تحقیق منتشر شده روز دوشنبه در مجوعه مقالات ژورنال آکادمی علوم رابطه بین وجدان (و وظیفه شناسی) راکه میتونه به معنی موثر بودن هم تلقی شه _در حالی که فرد کمتر خطر پذیر باشد_ با افزایش سطح رفاه و خوشبختی همراه 4 خصوصیات دیگه تعریف کردن.

با این حال از بین بیش از 8 هزار افراد حاضر در این تحقیق فقط 23 درصد از اونا با بهره مندی از ویژگی با وجدانی و وظیفه شناسی شناخته شدن.تحقیقات دیگری هم درمورد رابطه وجدان (وظیفه شناسی) و رفاه هست.یه موشکافی 75 ساله روی 300 زوج که از اواسط دهه بیست سالگی اونا شروع شده نشون می ده

مردانی که با ویژگی اخلاقی وجدان و وظیفه شناسی معرفی شدن عمر طولانی تری نسبت به بقیه که از این ویژگی بی بهره بودن ، داشتن.یه تحقیق مفصل دیگه با یافته های نمونه اما اینبار درمورد زنان و مردان میگه هر دو اینا ، یعنی چه زنان و چه مردان که از این ویژگی اخلاقی بهره مند بودن بیشتر از اونایی که اینجور ویژگی نداشتن زندگی کردن.

خوش بینی

واسه امتحان اندازه خوشبینی در نوین ترین تحقیقات ، محققان از افراد شرکت کننده در این تحقیق سوال کردن که با کدوم یکی از این دو حالت موافق هستن: 1 “من احساس می کنم زندگی پر از فرصت هاست” ، 2 “من احساس می کنم آینده خوبی در پیش دارم”با به کار گیری این ملاک ، تقریبا یه چهارم شرکت کنندگان به عنوان آدمایی با ویژگی خوشبینی شناخته شدن.

در قبل تحقیقات ارتباطی بین خوشبینی و سلامت نشون می دادن ، حتی زمانیکه تفاوتا در شرایط اقتصادی و اجتماعی مردم هم مورد محاسبه قرار میگرفت.یه مطالعه نوین در کشور آلمان روی تقریبا 2500 نفر نشون داده منابع روانی باورهای شخصی خوش بینانه تاثیر مثبتی روی سلامت شرکت کنندگان همراه اندازه درآمد و تحصیلات اونا داشته هست.

ترتیب و اراده قوی در پیش بردن کارا

کمتر از 21 درصد از مردمی که در این تحقیق حضور داشتن با ویژگی اخلاقی اثبات قدمی یا مصمم بودن معرفی شدن. این ویژگی یکی از کم پیدا ترینا در میان خصوصیات مربوط به مهارتای زندگیست که در این تحقیقات دیده شده هست.

ثبات عاطفی

در نوین ترین تحقیقات حدود 30 درصد از آدمایی که بررسی شدن از ثبات عاطفی و احساسی بهره مند بودن به این معنا که توانایی این رو داشتن تا تحت فشار استرس آروم بمونن و آرامش خود رو حفظ کنن یا این که در روبرو شدن با چالشا خوشبین باقی بمونن.

تحقیقات دیگری در مورد همین ویژگی یافته های مثبت دیگری مثل طول عمر بیشتر رو نشون میده. در همون تحقیقات 75 سال که روی رابطه وجدان و وظیفه شناسی با طول عمر تمرکز کرده بود نتایجی که در مورد زنان به دست اومد نشون میده ثبات احساسی و عاطفی جدا از بقیه خصوصیات دیگه ، رابطه قوی با طول عمر اونا داشته هست.

نظارت (قدرت نظارت خود)

واسه درک این که شرکت کنندگان در این تحقیق تا چه حد از قدرت بازرسی خود بهره مند هستن ، محققان از اونا پرسیده ان که چه مقدار با این حالت موافق هستن؟”در منزل ، من احساس می کنم روی اتفاقاتی که در بیشترین موقعیتا واقع می شن بازرسی دارم”

 به گزارش پارس ناز با استناد به این ملاک امتحان ، 41 درصد از شرکت کنندگان با این ویژگی شناخته شدن طوریکه قدرت نظارت خود یکی از عادی ترین خصوصیتا در میان 5 مورد گفته شده هست که در افراد بیشتری هست.در حالی که به نظر می رسه ممکن هست ربطی بین موفقیت و این ویژگی وجود داشته باشه ، بعضی تحقیقات اینجور ارتباطی رو تقویت میکنن.

تحقیقی در سال 2011 روی 1000 کودک که از زمان تولد تا سن 32 سالگی تحت آزمایش بودن می گن “قدرت نظارت خود” در کودکی می تونست هر چیزی رو در افراد شرکت کننده از سلامت جسمی گرفته تا موفقیت مالی پیش بینی کنه.
سلامت نیوز: با وجدان باشین، بیشتر عمر میکنین!

.

منبع :

Related articles

5 خوراکی گیاهی برای کنترل قند خون

وقتی که قند خون بالا باشه معمولاً مشکلات غذایی هم بروز می کنه مخصوصا این که میل به مصرف مواد غذایی شیرین هم بیشتر می شه. حالا خوبیش اینه بعضی مواد غذایی قدرت کنترل و تنظیم قند خون رو به طبیعی ترین روش دارن. در این مقاله شما رو با این مواد غذایی به درد […]

Learn More

5 دلیل برای اهمیت سلامت روده بزرگ

: 5 دلیل واسه اهمیت سلامت روده بزرگ : آخرین باری که در مورد سلامت روده بزرگ تون نگران شدید رو به یاد میارید؟ اگه شمام مانند خیلی از مردم باشین شاید تا وقتی که تجربه نفخ یا دل درد یا سوهاضمه نداشته باشین به این موضوع فکر نمی کنین. درحالی که تحقیقات زیادی ثابت […]

Learn More

5 خطایی که انرژی شما را می دزد!

بی خوابی تنها دلیل خستگی و مریضی نیس. دلایل دیگری هم هست که باک انرژی شما رو خالی کرده و باعث می شه که احساس خستگی بکنین. ١- شایدً گلوسیدها رو از برنامه غذایی تون حذف کردین اگه در طول روز زیاد احساس خستگی می کنین یکی از دلایلش این می تونه باشه که شما […]

Learn More