5 خطایی که انرژی شما را می دزد!

بی خوابی تنها دلیل خستگی و مریضی نیس. دلایل دیگری هم هست که باک انرژی شما رو خالی کرده و باعث می شه که احساس خستگی بکنین.

١- شایدً گلوسیدها رو از برنامه غذایی تون حذف کردین

اگه در طول روز زیاد احساس خستگی می کنین یکی از دلایلش این می تونه باشه که شما رژیم بدون گلوسید گرفتین. یعنی اینکه کربوهیدرات رو از برنامه غذایی خود حذف کردین. یه اینجور رژیمی شما رو بی انرژی می کنه. باید بدونین که مغز آدم با پروتئین کار نمی کنه بلکه با گلوسیدها امورات خود رو می گذرونه. این جوره که بدن ما گلوسیدهایی که مصرف می کنیم رو به گلوکز تبدیل می کنه و این گلوکزها منبع اصلی تأمین انرژی بدن مون هستن. نبود مصرف گلوسیدها باعث می شه که انرژی لازم رو واسه فعالیتای روزانه نداشته باشین. پیشنهاد می کنیم گلوسیدهای پیچیده مثل نون سبوس دار، حبوبات و سبزیجات نشاسته ای رو به برنامه غذایی تون اضافه کنین.

٢- شایدً صبحونه نمی خورید

اگه در طول روز احساس مریضی و بی حالی می کنین شایدً از اون دسته آدمایی هستین که صبحونه نمی خورید. ولی باید بدونین که صبحونه مهم ترین وعده غذاییه. به خاطر اینکه بدن ما از شب تا صبح گرسنه بوده و ذخیره انرژی اش دیگه تموم شده. صبح که می شه بدن به به دست آوردن انرژی نیاز داره. اگه صبحونه نخورین نمی تونه این انرژی رو دریافت کنه و به خاطر همین طبیعیه که بقیه روز رو بی حال و بی انرژی باشین.

دهیدارته شدن بدن یعنی کاهش آب اونم می تونه باعث بی حالی روزانه شه.

در واقع اگه شما جز اون دسته افراد هستین که آب و مایعات کمی می خورین شایدً در طول روز دچار منگی و بی حالی میشین

یافته های تحقیقای زیاد نشون میده بچهایی که صبحونه می خورن یافته های بهتری در تستای هوش کسب کرده و تمرکز بیشتری دارن. افراد بزرگسال هم مثل بچه ها هستن فرقش اینه که بزرگ ترهستند.

پیشنهاد می کنیم که صبحتون رو با یه صبحونه سالم شروع کنین. صبحونه سالم شامل گلوسیدهای سالم، پروتئین، میوه و سبزیجات است.
کم غذا

٣- شایدً شما خیلی کم غذا هستین

اگه در طول روز باک انرژی تون خیلی زود خالی می شه به احتمال زیاد مانند گنجشک غذا می خورید. منظورمون اینه که کم غذا هستین.

بدن ما نیاز داره که هر سه تا پنج ساعت چیزی بخوره تا انرژی اش رو تأمین کنه.

واسه پیشگیری از این مسئله پیشنهاد می کنیم که هر وعده غذایی یا میان وعده تون شامل پروتئینا، دانه ها، میوه و سبزیجات باشه.

۴- شایدً کم آب می خورید

دهیدارته شدن بدن یعنی کاهش آب اونم می تونه باعث بی حالی روزانه شه. در واقع اگه شما جز اون دسته افراد هستین که آب و مایعات کمی می خورین شایدً در طول روز دچار منگی و بی حالی میشین. شایدً شنیدن اینکه روزانه باید یه لیتر آب بخورین شما رو وحشت زده می کنه. نگران نباشین. قرار نیس که همه این آب رو یه جا بخورین. یه بطری آب دم دستتون باشه و در طول روز جرعه جرعه بخورین. آب میوه ها و جوشوندها از مایعات سالم حساب می شه. می تونین روی شیر هم حساب کنین. در هر حال مایعات زیادی بخورین و حالا که تابستانه بیشتر به فکر تأمین آب بدن خود باشین.

صبحونه مهم ترین وعده غذاییه. به خاطر اینکه بدن ما از شب تا صبح

گرسنه بوده و ذخیره انرژی اش دیگه تموم شده. صبح که می شه بدن به

به دست آوردن انرژی نیاز داره. اگه صبحونه نخورین نمی تونه این انرژی رو دریافت کنه و

به خاطر همین طبیعیه که بقیه روز رو بی حال و بی انرژی باشین

۵- شایدً غذاهای ناسالم رو در بدترین شرایط میل می کنین

خیلی از مردم صبحونه رو ظهر می خورن و شام رو دیر وقت. این باعث می شه که بانشاط و سرحال نباشین. وقتی که احساس خستگی می کنین معنی اش اینه که مغزتون هیدرات کربن می خواد تا انرژی تون رو بالا ببره. اگه جز آدمایی هستین که گلوسیدهای ساده مثل کیک و کلوچه و یا نوشیدنیای گازدار می خورید باید توقع داشته باشی که یهو انرژی تون از دست بره و احساس ضعف بکنین. هیدارتای کربن خیلی سریع وارد سیستم بدن می شن و به مدت یه ساعت احساس سیری ایجاد می کنن.

با این که هله هوله ها واسه یه مدت شما رو سیر می کنن اما باید بدونین که تغذیه نامناسبی در پیش گرفتین. واسه اینکه روزتون رو با انرژی بگذرونین باید در بین روز میان وعده ای شامل پروتئینا و گلوسیدها بخورین. یه عدد سیب یا یه مشت بادام، ماست با میوه، سبزیجات با هوموس میان وعده های خوبی حساب می شن.

Related articles

5 خوراکی برای کنترل گرسنگی (قسمت دوم) | تغذیه سالم

همونجوریکه در قسمت اول این مقاله خوندین ترکیباتی در بعضی خوراکیای طبیعی که باعث می شن مدت طولانی تری احساس سیری کنین و هورمونای گرسنگی رو در شما کم می کنه.  همونجوریکه در قسمت اول این مقاله خوندین ترکیباتی در بعضی خوراکیای طبیعی که باعث می شن مدت طولانی تری احساس سیری کنین و هورمونای […]

Learn More

5 دشمن وزن ایده‌آل را بشناسید | چاقی

5 دشمن وزن ایده آل رو بشناسین درسته که چاق شدن به پرخوری و یا بد غذا خوردن مربوط می شه اما باید بدونین علاوه بر تغذیه عوامل دیگری هم هستن که باعث اضافه وزن می شن. اگه اهل زیاده روی در مصرف مواد غذایی نیستین و می ببینن وزنتون بالا میره باید عوامل دیگه […]

Learn More

5 خوراکی علیه سرماخوردگی | تغذیه سالم

5 خوراکی علیه سرماخوردگی فصل سرما و کاهش دمای هوا به معنی شروع و گسترش بیماریایی مانند سرماخوردگی، آلرژی فصلی و افسردگیه اما با مصرف 5 خوراکی ساده میشه از تموم بیماریای فصل پاییز و زمستون در امان موند. به گزارش آلامتو به نقل از خبرگزاری مهر، تغییر هر فصل به معنی تغییر روش زندگی […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *