5 خواص باور نکردنی هندوانه  | تغذیه سالم

5 خواص باور نکردنی هندوانه | تغذیه سالم

 

 

وقتی از یه مدل زیبای 25 ساله به نام دایوا سوال پرسیدیم که : راز پوست نورانی شما چیه؟ به خاطر لوازم آرایش با کیفیته یا به خاطر تمرینات سخت ورزشی ؟

دایوا در حالی که لبخند می زد گفت:  “بگزارید رازی رو با شما در میان بذارم ، یکی از عواملی که باعث شده پوست من روشن و نورانی باشه خوردن مقدار بسیار زیادی هندوانه س”

این نکته باعث شد بیشتر در مورد خواص خوردن هندوانه به طور مرتب کنجکاو شیم و بخش زیر رو در آکا ایران براتون آماده کنیم :

 

خاصیت 1: داشتن پوستی درخشنده

هندوانه پر از خواص ویتامین C و A هستش و این معنیش اینه که خوردن 2 تا 3 تیکه از هندوانه در روز می تونه واسه پوست شما یه معجزه حساب شه. دیگه خاصیت خوردن مرتب این میوه اینه که زخم و آسیبای پوست رو سریع تر درمان می کنه چون که دارای آمینو اسیده.

 

خاصیت 2: جلوگیری از خطر بیماریای قلبی و سرطان

 هندوانه شامل ماده ای به نام لیکوپنه ، و اون آنتی اکسیدیه که به جلوگیری از بیماریای قلبی و سرطان کمک می کنه. البته باید در نظر داشت که این خاصیت یه شبه انجام نمی شه و باید مداومت داشته باشه.

 

خاصیت 3: حفاظت در برابر اشعه UV

به دلیل این که هندوانه شامل آب لازم ، فیبر همراه با رادیکالای آزاد مثل لیکوپنه ، پوست حدود 40% کمتر اشعه های UV رو جذب کرده و به مدت طولانی تری شفاف و نورانی می مونه. پس حتماً این میوه جادویی رو هر روز بخورین.

 

خاصیت 4: کاهش کرما از سیستم گوارشی

  تا حالا شنیدید که دانه های هندوانه رو می تونین خرد کرده تفت داده و مانند بادام زمینی استفاده کنین و یا حتی اونا رو در آب بجوشونین و مانند چای استفاده کنین؟ می تونین واسه کاهش کرم از سیستم گوارشی خود از دانه های هندوانه کمک بگیرین.

 

خاصیت 5: کاهش خطر شکل گرفتن سنگ کلیه

خواص به درد بخور در خوردن مرتب هندوانه واسه کسائی که دچار مریضی سنگ کلیه بوده و یا کسائی که بیشتر مریض می شن خیلی زیاده. به دلیل اون که هندوانه شامل مقدار زیادی آبه ، به سختی تمایل به ایجاد سنگ کلیه داره.

 

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید