5 خواص باور نکردنی هندوانه | تغذیه سالم

 

 

وقتی از یه مدل زیبای 25 ساله به نام دایوا سوال پرسیدیم که : راز پوست نورانی شما چیه؟ به خاطر لوازم آرایش با کیفیته یا به خاطر تمرینات سخت ورزشی ؟

دایوا در حالی که لبخند می زد گفت:  “بگزارید رازی رو با شما در میان بذارم ، یکی از عواملی که باعث شده پوست من روشن و نورانی باشه خوردن مقدار بسیار زیادی هندوانه س”

این نکته باعث شد بیشتر در مورد خواص خوردن هندوانه به طور مرتب کنجکاو شیم و بخش زیر رو در آکا ایران براتون آماده کنیم :

 

خاصیت 1: داشتن پوستی درخشنده

هندوانه پر از خواص ویتامین C و A هستش و این معنیش اینه که خوردن 2 تا 3 تیکه از هندوانه در روز می تونه واسه پوست شما یه معجزه حساب شه. دیگه خاصیت خوردن مرتب این میوه اینه که زخم و آسیبای پوست رو سریع تر درمان می کنه چون که دارای آمینو اسیده.

 

خاصیت 2: جلوگیری از خطر بیماریای قلبی و سرطان

 هندوانه شامل ماده ای به نام لیکوپنه ، و اون آنتی اکسیدیه که به جلوگیری از بیماریای قلبی و سرطان کمک می کنه. البته باید در نظر داشت که این خاصیت یه شبه انجام نمی شه و باید مداومت داشته باشه.

 

خاصیت 3: حفاظت در برابر اشعه UV

به دلیل این که هندوانه شامل آب لازم ، فیبر همراه با رادیکالای آزاد مثل لیکوپنه ، پوست حدود 40% کمتر اشعه های UV رو جذب کرده و به مدت طولانی تری شفاف و نورانی می مونه. پس حتماً این میوه جادویی رو هر روز بخورین.

 

خاصیت 4: کاهش کرما از سیستم گوارشی

  تا حالا شنیدید که دانه های هندوانه رو می تونین خرد کرده تفت داده و مانند بادام زمینی استفاده کنین و یا حتی اونا رو در آب بجوشونین و مانند چای استفاده کنین؟ می تونین واسه کاهش کرم از سیستم گوارشی خود از دانه های هندوانه کمک بگیرین.

 

خاصیت 5: کاهش خطر شکل گرفتن سنگ کلیه

خواص به درد بخور در خوردن مرتب هندوانه واسه کسائی که دچار مریضی سنگ کلیه بوده و یا کسائی که بیشتر مریض می شن خیلی زیاده. به دلیل اون که هندوانه شامل مقدار زیادی آبه ، به سختی تمایل به ایجاد سنگ کلیه داره.

 

منبع :

Related articles

5 خوراکی برای کاهش کلسترول بد خون

5 خوراکی واسه کاهش کلسترول بد خونکارشناسان هندی مصرف پنج نوع غذا که در کاهش کلسترول بد تاثیردارن رو پیشنهاد کردن.این کارشناسان خوراک و مواد غذایی که در ادامه معرفی می شن رو در کاهش کلسترول به درد بخور می دونن:جو، خوراکی با فیبر بالاخوردن یه کاسه بلغور جو می تونه یه روش در کاهش […]

Learn More

5 دشمن اصلی سلامت زنان را بشناسید!

: از اونجا که هیچ تضمینی واسه افزایش طول عمر وجود نداره، تحقیقات زیادی به دنبال اون هستن که بتونن داشتن عمر طولانی و همراه با سلامت رو ممکن کنن. واسه کمک به افزایش سلامت خانوما، در این مطلب به پنج نوع مریضی پراختیم که جزء نگرانیای بزرگ خانوما حساب می شن؛ مریضی قلبی، سرطان […]

Learn More

5 درمان طبیعی برای تسکین آرتریت | تغذیه سالم

5 درمان طبیعی واسه آرامش آرتریت آرتریت به مریضی مربوط به مفاصل می گن. مفاصل آدمایی که به این مریضی گرفتار هستن سفت و دردناک می شه. متأسفانه آرتریت می تونه مانع از فعالیت درست مفاصل شه. آرتریت در میان افراد سن بالا شایعه اما کودکان و جوانان هم ممکنه دچار اون شن. آرتریت شکلای […]

Learn More