5 خوراکی برای کاهش کلسترول بد خون

5 خوراکی واسه کاهش کلسترول بد خون
کارشناسان هندی مصرف پنج نوع غذا که در کاهش کلسترول بد تاثیردارن رو پیشنهاد کردن.این کارشناسان خوراک و مواد غذایی که در ادامه معرفی می شن رو در کاهش کلسترول به درد بخور می دونن:
جو، خوراکی با فیبر بالا
خوردن یه کاسه بلغور جو می تونه یه روش در کاهش سطح بعضی لیپوپروتئینا که به عنوان کلسترول بد شناخته می شن باشه که به صورت فیبر محلول است. این فیبر محلول به کاهش جذب کلسترول در خون کمک می کنه. مصرف منظم حدود پنج گرم از این فیبر محلول، خیلی خوبه. جو در جفت و جور نون، کلوچه و شکلای جور واجور مختلفی از مواد غذایی به کار میره.
روغن زیتون
روغن زیتون شامل عوامل کاهنده کلسترول و آنتی اکسیدان هاست که به کاهش کلسترول بد کمک می کنه و این در حالیه که روی کلسترول خوب بی تاثیره. تلاش کنین در رژیم غذایی روزانه خود، 23 گرم روغن زیتون رو جانشین بقیه روغنا کنین.
چای سبز
نوشیدن یه فنجون چای سبز می تونه خیلی در کاهش کلسترول بد اثر داشته باشه. چای سبز هم اینکه مانع از لخته شدن خون می شه و در مراقبت از قلب و پیشگیری از سکته مغزی و مریضیای قلبی عروقی موثره.
مغزها
به گفته کارشناسان تغذیه، مغزها کنترل کننده جذب کلسترول در خون هستن و در نتیجه باعث کاهش خطر دچار شدن به مریضیای قلبی می شن. مغزها شامل مقدار کافی از پروتئین، فیبر، ویتامینا و چربیای غیراشباع هستن و می تونن کاهنده کلسترول باشن.
سویا
سویا به خودی خود یه غذای ارزون و از نظر تغذیه کامله و به کاهش کلسترول کمک می کنه. سویا یه منبع غنی از ویتامینا، کلسیم، فسفر و آهنه و هم اینکه جانشین مناسبی واسه چربیای حیوونی حساب می شه.

Related articles

5 خوراکی علیه سرماخوردگی | تغذیه سالم

5 خوراکی علیه سرماخوردگی فصل سرما و کاهش دمای هوا به معنی شروع و گسترش بیماریایی مانند سرماخوردگی، آلرژی فصلی و افسردگیه اما با مصرف 5 خوراکی ساده میشه از تموم بیماریای فصل پاییز و زمستون در امان موند. به گزارش آلامتو به نقل از خبرگزاری مهر، تغییر هر فصل به معنی تغییر روش زندگی […]

Learn More

5 خطایی که انرژی شما را می دزد!

بی خوابی تنها دلیل خستگی و مریضی نیس. دلایل دیگری هم هست که باک انرژی شما رو خالی کرده و باعث می شه که احساس خستگی بکنین. ١- شایدً گلوسیدها رو از برنامه غذایی تون حذف کردین اگه در طول روز زیاد احساس خستگی می کنین یکی از دلایلش این می تونه باشه که شما […]

Learn More

5 خوراکی برای کوچک کردن شکم | ورزش

تحقیقات نوین نشون میده که این غذاها می تونن در کوچیک شدن دور کمر افراد موثر باشن و در نتیجه منتهی به سلامتی بیشتر اونا شه. 5 خوراکی واسه کوچیک کردن شکم وجود چربی اضافی در دور و بر کمر که باعث اضافه وزن هم می شه ضمن اینکه ظاهر ناخوشایندی داره شما رو مجبور […]

Learn More

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *