5 خوراکی برای کاهش کلسترول بد خون

5 خوراکی واسه کاهش کلسترول بد خون
کارشناسان هندی مصرف پنج نوع غذا که در کاهش کلسترول بد تاثیردارن رو پیشنهاد کردن.این کارشناسان خوراک و مواد غذایی که در ادامه معرفی می شن رو در کاهش کلسترول به درد بخور می دونن:
جو، خوراکی با فیبر بالا
خوردن یه کاسه بلغور جو می تونه یه روش در کاهش سطح بعضی لیپوپروتئینا که به عنوان کلسترول بد شناخته می شن باشه که به صورت فیبر محلول است. این فیبر محلول به کاهش جذب کلسترول در خون کمک می کنه. مصرف منظم حدود پنج گرم از این فیبر محلول، خیلی خوبه. جو در جفت و جور نون، کلوچه و شکلای جور واجور مختلفی از مواد غذایی به کار میره.
روغن زیتون
روغن زیتون شامل عوامل کاهنده کلسترول و آنتی اکسیدان هاست که به کاهش کلسترول بد کمک می کنه و این در حالیه که روی کلسترول خوب بی تاثیره. تلاش کنین در رژیم غذایی روزانه خود، 23 گرم روغن زیتون رو جانشین بقیه روغنا کنین.
چای سبز
نوشیدن یه فنجون چای سبز می تونه خیلی در کاهش کلسترول بد اثر داشته باشه. چای سبز هم اینکه مانع از لخته شدن خون می شه و در مراقبت از قلب و پیشگیری از سکته مغزی و مریضیای قلبی عروقی موثره.
مغزها
به گفته کارشناسان تغذیه، مغزها کنترل کننده جذب کلسترول در خون هستن و در نتیجه باعث کاهش خطر دچار شدن به مریضیای قلبی می شن. مغزها شامل مقدار کافی از پروتئین، فیبر، ویتامینا و چربیای غیراشباع هستن و می تونن کاهنده کلسترول باشن.
سویا
سویا به خودی خود یه غذای ارزون و از نظر تغذیه کامله و به کاهش کلسترول کمک می کنه. سویا یه منبع غنی از ویتامینا، کلسیم، فسفر و آهنه و هم اینکه جانشین مناسبی واسه چربیای حیوونی حساب می شه.

Related articles

5 دلیل برای اینکه صندل نپوشید

با اومدن روزای گرم تابستون، پوشیدن صندل در مدلا و رنگای جور واجور هم شروع می شه. مطمئنا، هوا خوردن پاها و عرق نکردن شون داخل کفشای گرم به اندازه ای احساس می شه که خیلیا به سمت پوشیدن این مدل کفش کشیده می شن. البته یه سریای دیگه هم به دلیل زیبایی و یا […]

Learn More

5 دشمن استخوان را بشناسید

براساس یافته های آخرین تحقیقات، واسه داشتن استخوانایی محکم مصرف زیاد کلسیم و ویتامین «د» کافی نیس، بلکه باید بعضی عادات غذایی بد خود رو تغییر بدیم. پوکی استخون مانند دیابت یا فشارخون بالا از مریضی هاییه که با متعادل نگاه داشتن رژیم غذایی میشه از دچار شدن به اون جلوگیری کرد. اگه سابقه پوکی […]

Learn More

5 دشمن وزن ایده‌آل را بشناسید | چاقی

5 دشمن وزن ایده آل رو بشناسین درسته که چاق شدن به پرخوری و یا بد غذا خوردن مربوط می شه اما باید بدونین علاوه بر تغذیه عوامل دیگری هم هستن که باعث اضافه وزن می شن. اگه اهل زیاده روی در مصرف مواد غذایی نیستین و می ببینن وزنتون بالا میره باید عوامل دیگه […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *