5 خوراکی برای کنترل گرسنگی (قسمت دوم) | تغذیه سالم

همونجوریکه در قسمت اول این مقاله خوندین ترکیباتی در بعضی خوراکیای طبیعی که باعث می شن مدت طولانی تری احساس سیری کنین و هورمونای گرسنگی رو در شما کم می کنه. 

همونجوریکه در قسمت اول این مقاله خوندین ترکیباتی در بعضی خوراکیای طبیعی که باعث می شن مدت طولانی تری احساس سیری کنین و هورمونای گرسنگی رو در شما کم می کنه. در قسمت اول 2 نوع از این 5 خوراکی رو معرفی کردیم. در قسمت دوم با 3 مورد دیگه از این خوراکیای طبیعی آشنا میشین. با ما همراه باشین.

3- پسته (و دیگه آجیلا) : آجیلا یکی از موردهای موجود در این لیست هستن. تحقیقات نشون دادن که برخلاف تصور مردم، پسته و آجیلای دیگه، کمک در کاهش گرسنگی و کنترل وزن می کنن. دلیل این چیه؟ آجیلا باعث می شن که شما به مدت طولانی احساس سیری داشته باشین و تحقیقات میگن که کالری اونا، به طور کامل به وسیله بدن جذب نمی شه. پوسته های خالی پسته، سرنخ خوبیه واسه اینکه فهمیده چه مقدار پسته خورده ایم و هم اینکه، شما رو تشویق می کنن که کمتر بخورین. 

چیجوری از پسته و آجیلا بیشتر در برنامه غذایی خود استفاده کنیم: پسته و مغزیجات رو میشه به ماست و حتی دسر مورد علاقه تون اضافه کنین. همچین میشه در معجونا و اسموتیای جور واجور از اونا استفاده کرد. 

4- بقولات ( لوبیا، نخود فرنگی، عدس، سویا و نخود )

بقولات در کاهش گرسنگی نقش به سزایی دارن؛ چون که دارای فیبر، نشاسته و پروتئینی دیرهضم هستن. در واقع، تحقیقات گذشته که در روزنامه Human Nutrition and Dietetics به چاپ رسیده، به این نتیجه رسیده که افراد چاقی که در رژیم غذایی خود، لوبیا زیاد مصرف می کنن، در طول 16 هفته 4.5 کیلوگرم کاهش وزن دارن ؛ البته کلسترول خون اونا هم بالا میره. تحقیق دیگری که در مجله Obesity به چاپ رسیده، میگه که آدمایی که حدود یه فنجون بقولات می خورن، 31 درصد بیشتر از کسائی که از این ماده پر از فیبر نخورده ان، احساس سیری می کنن. 

چیجوری از حبوبات بیشتر در برنامه غذایی خود استفاده کنیم: همیشه مقداری لوبیا و بقولات دیگه رو در آشپزخانه خود داشته باشین تا اونا همیشه واسه درست کردن غذاهایی سالم و مقوی در دسترس شما باشن. می تونین اونا رو به سالاد خود اضافه کنین و یا اینکه با اونا سوپای سریع طبخ، بوریتو و … بپزید. 

5- تخم مرغا

تخم مرغا یکی دیگه از موارد موثر و قوی در مقابله با گرسنگی هستن. تحقیقی در European Journal Of Clinical Nutrition منتشر شده که میگه افرادیکه در وعده صبحونه خود تخم مرغ می خورن (درمقابل صبحانه هایی که دارای کالری برابر با تخم مرغ هستن)، 438 کالری کمتر در طول روز مصرف می کنن؛ یعنی غذای کمتری می خورن. تحقیقی دیگری اشاره میکنه که خوردن تخم مرغ در صبحونه، باعث کمک به کنترل گرسنگی و داشتن احساس سیری در طول 24 ساعت می کنه. 

چیجوری از تخم مرغ بیشتر در برنامه غذایی خود استفاده کنیم: واسه کنترل اندازه کلسترول خون، مقدار مصرف تخم مرغ خود رو به 1 عدد زرده در طول روز کم کنین و از سفیده تخم مرغ به دلیل دارا بودن پروتئین اضافی استفاده کنین. 1 عدد تخم مرغ کامل، 2 عدد سفیده تخم مرغ رو با سبزیجاتی که در یخچال دارین و اضافه مونده ان مخلوط کنین. اونا رو سرخ کنین و همراه با نون تورتیلا ( نون ذرت مکزیکی ) و … واسه صبحونه بخورین. 

.

منبع :

Related articles

5 دلیل بی نظمی قاعدگی

قاعدگیای دردناک، بی نظم یا زیاد جزو مشکلات عادی خانوم هاست. بی نظمی قاعدگی نشون دهنده وجود یه مریضی در بدن نیس. بعضی وقتا بعضی از کارا و عادتای روزمره هم در این مسئله تاثیر دارن. در این مطلب به پنج دلیل بروز بی نظمیای قاعدگی می پردازیم. لطفا با ما باشین.   زیاد ورزش […]

Learn More

5 درمان سریع و قطعی رشد ناخن در گوشت پا در طب سنتی

: درمان رشد ناخن در گوشت پا با روشای خونگی Remedies to Treat Ingrown Nails فهمیدین بعضی ناخنا به داخل می رویند ؟ هنگام پوشیدن کفش احساس درد می کنین ؟  تا حالا ناخنایی که به درون گوشت انگشت فرو رفته و رشد کرده باشن رو تجربه کردین؟ این شرایط در پزشکی به عنوان onychocryptosis شناخته […]

Learn More

5 خطر سوسیس و کالباس برای بدن | تغذیه سالم

5 خطر سوسیس و کالباس واسه بدن افزایش فشارخون، مریضیای قلبی عروقی، سرطانا، مریضیای ژنتیکی و مشکلات پوستی، یه تیکه از مشکلات مصرف کشکی و هردم بیل سوسیس و کالباس هاست. سوسیس و کالباس، یکی از نمونه های مواد غذاییه که خیلی راحت آماده مصرف می شه و در عین حال بسیار خوشمزه س و […]

Learn More

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *