5 خوراکی جایگزین بستنی  | تغذیه سالم
bubbles with different colors

5 خوراکی جایگزین بستنی | تغذیه سالم

تابستون  گرم و سوزانه و خوراکیای خنک و شیرین که هم قند خون تون رو بالا می برن و هم گرمای بدن تون رو کم می کنن همیشه شما رو به خود فرا می خونن. کیست که در این تابستون نخواد بستنی بخوره. بستنی از خوراکیای خاص و دوست داشتنی و البته به درد بخور در خیلی از مواقعه. اما مصرف بستنی بیشتر چاقی شکم و پهلو رو در بر داشته و شاید نخواهید در مصرف اون زیاده روی کنین. هم اینکه اگه دچار مشکل نبود تحمل لاکتوز هستین در این مقاله از ۷گنج ما براتون یه سوپرایز داریم. با ۵ خوراکی جانشین بستنی آشنا شید.

خوراکیای جانشین بستنی :

موزه یخ زده

معمولا از موز یخ زده با کمی خامه فرم گرفته روی بستنی استفاده می کنن تا خوشمزه و لذیذتر باشه اما می تونین همین موز یخ زده رو به عنوان یه جانشین بستنی انتخاب کنین. اضافه کردن کمی پودر کاکائو و کره هم در کنار شیرینی خود موز ترکیب خوشمزه ای بوجود میاره. یه فنجون موز یخ زده با کره بادام زمینی و پوودر کاکائو رو در عصر تابستونی گرم تون بخورین و لذت ببرین.

شیرنارگیل

اگه دچار نبود تحمل لاکتوز هستین، شیر نارگیل یخ زده هم یه گزینه خوب به عنوان جانشین بستنیه. حتی می تونین آب نارگیل با خامه و کرم رو در مخلوط کن یا بستنی ساز بریزین و یه ترکیب خوشمزه با بافتی مثل بستنی بسازین. تحقیقات نشون میده که چربیای سالم در نارگیل دلیل سوخت و ساز بهتر و کمک به کاهش وزن می شه. پس شیرنارگیل یخ زده بخورین و یه شکم تخت داشته باشین. نظرتون چیه؟

اگه می خواید در مورد شیر نارگیل و مواد تشکیل دهنده اون بیشتر بخونین ٬ می تونین مقالات زیر رو بخونین:

خواص شیر نارگیل

خواص شیر و مضرات شیر

توت فرنگی

در این مورد می تونین از شکلای جور واجور توتا استفاده کنین. کافیه که فنجون توت فرنگی رو با کمی ماست یونانی رو و عسل خام درون مخلوط کن بریزین و بعد درون فریزر بذارین تا منجمد شه. می تونین این دسر رو با خامه سرو کنین.

واسه مطالعه بیشتر در مود توت فرنگی میتوایند این مقاله رو بخونین:

فواید توت فرنگی واسه پوست و مو

کرم بادام زمینی

می تونین از کرم بادام زمینی با افزودنیایی مانند شربت افرا یا وانیل استفاده کرده و اونو در فریزر بذارین تا یخ بزنه. این دسر هم با میوه های یخ زده و خامه خوشمزه تر می شه.

اسموتی کلم پیچ

درست خوندین! حتی از کلم پیچ هم می تونین به جای بستنی استفاده کنین. کافیه کمی کلم پیچ به همراه موز یخ زده، خرما، وانیل و زنجبیل رو درون مخلوط کن بریزین. اصلا هر طعم دیگری که می خواین هم به این معجون دوست داشتنی اضافه کنین و بعد یه گزینه مقوی و سالم به عنوان جانشین بستنی دارین.

.

منبع : 7ganj.org

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکا

  • مطالب در رابطه

دیدگاهتان را بنویسید