5 خوراکی مفید و موثر در سوزاندن چربی ها  | چاقی

5 خوراکی مفید و موثر در سوزاندن چربی ها | چاقی

مجموعه: زیبایی اندام

5 خوراکی به درد بخور و موثر در سوزوندن چربیا

5 خوراکی به درد بخور و موثر در سوزوندن چربی ها
در زیر 5 نوع غذا که در نابود کردن چربی های بدن کمک بسیاری میکنن رو براتون معرفی کردیم.
تابستون معمولا وقتیه که خیلی از آدما به فکر رژیمای غذایی هستن. اما این رو بدونین که کم غذا خوردن فقط در کنار خوردن شکلای جور واجور غذاهای پر انرژی و پروتئین داره که می تونه کمک بسیاری در کاهش وزن و سوزوندن چربیای اضافه بدن کنه.در زیر 5 نوع غذا که در نابود کردن چربیای بدن کمک بسیاری میکنن رو براتون معرفی کردیم.

ماهی قزل آلا
ماهی قزل آلا شامل مقادیر خیلی از اسیدهای چرب امگا 3 هستش که در افزایش سوخت و ساز بدن بسیار موثره . امگا 3 در تغییر اندازه لپتین هورمونی کمک بسیار کرده وبه طور مستقیم در متابولیسم (سوخت و ساز ) بدن و سوزوندن کالری و ذخیره نشدن اون به شکل چربیای اضافی کمک زیادی می کنه. مصرف ماهی های رشد کرده در آبای سرد مانند ماهی قزل آلا سطح آنزیمای لازم واسه سوزوندن چربی در بدن رو زیاد می کنه و سطح آنزیم چربیای ذخیره شده رو کم می کنه. خوردن ماهی قزل آلا سوخت و ساز بدن رو تا حد 400 درصد ازکالری روزانه زیاد می کنه !

ماست
ماست یکی از بهترین غذاها واسه کم کردن  وزن و افزایش متابولیسم بدن هستش. مواد موجود در ماست باعث می شه که 25 درصد انرژی بیشتری واسه جذب  پروتئین نسبت به کربوهیدرات یا چربیا در بدن انجام بشه. هم اینکه : ماست منبع خیلی از پروتئین بدون چربیه و با سوزونده کالریای اضافی ،در حفظ توده های عضلانی بدون چربی و ماهیچه های بدن کمک می کنه. تحقیقات نشون میده که خوردن صبحونه 10 درصد متابولیسم بدن رو در طول روز زیاد می کنه واگر از میوه و ماست هم در این وعده غذایی استفاده شه که چه بهتر ! 

کلم بروکلی
کلم بروکلی منبع غنی از کلسیم و ویتامین C هستش که در واقع این ویتامینا واسه سرعت بخشیدن به سوزوندن کالری کمک بسیاری کرده و ویتامین C باعث جذب کلسیم بیشتری می شه. پس، هر دو با هم و در کنار هم واسه حفظ سلامت استخون ها در بدن ما بسیار موثره که اینا در کلم بروکلی نهفتهه.

کوینولا
نه فقط این غلات که به صورت بسته بندی شده شامل آهن، روی، سلنیوم, و ویتامین E، هستش بلکه در هر پیمانه از اون  8 گرم پروتئین و 5 گرم فیبر هست.  به عنوان یه ماده ترکیبی خوشمزه در غذاها به  افزایش متابولیسم بدن کمک کرده و ترکیب اون با پروتئینا مانند سبزیجات و آجیلا در سوزوندن چربی موثر بوده و شامل فیبر بالاییه.

چای سبز
چای سبز شامل کافئینیه که محرک طبیعی بوده و در حالت عادی می تونه به سوزوندن کالری بیشتر کمک زیادی کرده و کافئین موجود در اون سرعت ضربان قلب و هم اینکه آزادسازی اسیدهای چرب در بدن رو بالا می بره .مصرف اونا باعث می شه که چربی به جای اینکه در بدن ذخیره شه به شکل انرژی از بدن خارج شه .هم اینکه، چای سبز شامل ترکیبی به نام ECGCه که در افزایش سوخت و ساز بدن به وسیله سیگنالای مغز و سیستم عصبی بدن کمک کرده و به اون سریعتر می کنه.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید