5 خوردنی برای راحت خوابیدن  | تغذیه سالم

5 خوردنی برای راحت خوابیدن | تغذیه سالم

5 خوردنی واسه راحت خوابیدن

به گزارش پایگاه اینترنتی کرین، یکی از این مواد غذایی به درد بخور واسه کمک به خوابیدن گیلاسا هستن. گیلاسای تازه یا خشک یکی از منابع غذای طبیعی ملاتونین هستن، ماده شیمیایی که ساعت داخلی بدن رو واسه تنظیم خواب کنترل می کنه. محققانی که گیلا سای ترش رو مورد آزمایش قرار دادن و متوجه سطح بالای ملاتونین شدن، پیشنهاد کردن این گیلاسا رو یه ساعت قبل از وقت یا قبل از سفر وقتی می خواین در هواپیما بخوابین، بخورین.

خوردنی بعدی موزها هستن. پتاسیم و منیزیم شل کننده های طبیعی عضلات هستن و موزها منبع غنی از این دو عنصر هستن. موزها هم اینکه شامل آمنیو اسید الـ تریپتوفان هستن که در مغز به «HTP ـ ۵» تبدیل می شه. «HTP ـ ۵» به نوبه خود به سروتونین (یه منتقل کننده عصبی آرامش دهنده) و ملاتونین تبدیل می شه.

نون تست هم از گروه غذاهای غنی از کربوهیدراته که موجب تولید انسولین می شن و با افزایش سرعت آزادسازی تریپتوفان و سروتونین (دو ماده شیمیایی که شما رو آروم کرده و به خواب می برن) تشویق به خوابیدن می کنن.

خوردنی به درد بخور بعدی بلغور جوه. یه کاسه بلغور جو مثل نون تست قند خون رو بالا می بره که اونم به نوبه خود تولید انسولین می کنه و مواد شیمیایی مغزی تشویق کننده خواب آزاد می کنه. جوها غنی از ملاتونین هستن که ممکنه مردم از اونا به عنوان یه کمک واسه خوابیدن استفاده کنن.

شیر گرم هم آخرین گزینه س. شیر هم مثل موز شامل آمینو اسید ال- تریپتوفانه که به «HTP ـ ۵» تبدیل می شه و سروتونین آرامش بخش آزاد می کنه. شیر هم شامل کلسیم زیاده که خواب رو زیاد می کنه.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید