5 درس از سلامت در سال 2012
Ladder leaning on white puffy cloud on blue studio background, white surface, drop shadow

5 درس از سلامت در سال 2012

5 درس از سلامت در سال 2012

جمع بندی از نکات سلامت در سال 2012 که به چاپ رسیده بودن در این گزارش آورده شده.

در سالی که گذشت مسائلی مثل اهمیت به کار گیری لبنیات کم چرب، رابطه استرس و سکته، شیر دادن به نوزاد و آلرژیای غذایی، تاثیر سلامت دهن و دندون روی قلب، اهمیت پایین آوردن دمای بدن هنگام تب و اینکه کم خوابی می تونه منتهی به مرگ شه، مطرح شدن.

درس اول: جنب و جوش داشته باشین

با در نظر گرفتن پژوهشهای سال گذشته که نشون میده بیشتر ما بیشتر از نصف روز رو نشسته میگذرونیم.باید بدونین که این اندازه نشستن روی سلامت تاثیر داره، مگه اینکه از پیشنهادایی که واسه فعالیت فیزیکی روزانه که روزی 30 دقیقه فعالیت بدنی ملایمه، استفاده کنین.

بیماریای قلبی، دیابت نوع 2، بعضی از سرطانا، چاقی بیشتر از اندازه و مرگ زودتر از موعد معمولی.دکتر آلیشیا تورپ که در مورد اثرات نشستن زیاد در محل کار پژوهشی انجام داده، میگه: همه آدما باید تا جایی که می تونن، در روز حرکت داشته باشن اما اگه چاره ای ندارین در طول روز زیاد بشینین، هر 20 تا 30 دقیقه یه بار به مدت 2دقیقه بلند شید و حرکت کنین.

درس دوم: بپیشگیری از سرطان

رنگ کردن مو، مواد ضد آفت مورد استفاده واسه خوراکیا، شلوارهای تنگ و… همه از بعضی جهات در دچار شدن به سرطان نقش دارن.اما اگه شما واسه کاهش خطرات دچار شدن به سرطان جدی هستین پس باید کمتر درباره رنگ کردن مو و مواد ضد آفت نگران باشین و بیشتر روی 4 عامل کلیدی سبک زندگی تمرکز کنین.

رفتارای پیشگیرانه در سرطان عبارتند از: ترک سیگار، جلوگیری از چاقی بیشتر از اندازه، نبود به کار گیری نوشیدنیای الکلی و کمتر در برابر نور خورشید قرار گرفتن در کاهش دچار شدن به سرطان نقش کلی ای رو اجرا می کنن.

درس سوم: نشستن چهارزانو پای شما رو لخته نمی کنه

امسال اعلام شد که چهارزانو نشستن در پروازها می تونه خطر لخته شدن خون در رگای پا رو زیاد کنه و همه به این مسئله اهمیت دادن.اما وقتی که این سوال رو از الکس گالوس، پروفسور خون شناسی در دانشکده پزشکی دانشگاه فلیندرز در آدلاید کردیم، جواب اون با تاکید منفی بود.از دیدگاه اون هیچ توضیحی از نظر کالبدشناسی در این رابطه وجود نداره و چیزی در این مورد اثبات نشده، به خاطر همین با خیال راحت چهارزانو بشینین.

درس چهارم: تمرینات ترکیبی واسه افراد سن بالا

تمرینات ورزشی در سنین بالای 65سال باید حالت ترکیبی داشته باشه. به طور مثال تمرینات هوازی و پیاده روی بسیار عالیه و به کاهش خطر دچار شدن به بیماریای قلبی، دیابت نوع 2 و بعضی سرطانا کمک می کنه.بدیش اینه راه رفتن به تنهایی بهترین روش واسه مراقبت از سلامت و جلوگیری از کارافتادگی که دلیل شایع مرگ و ناتوانی در سنین بالای 63 ساله، نیس.

درس پنجم: چشما رو نمالید

مالیدن چشم ها به قدرت بینایی آسیب میرسونه و خطر انتقال میکروبا یا عوامل آلرژی زا رو از دست به چشما افزایش  میده و ما رو در خطر عفونتای چشمی و بدترین اثرات آلرژی قرار میده، هم اینکه خطر انتقال ویروسایی مانند سرماخوردگی ها و آنفلوآنزا رو هم به سیستم بدن زیاد می کنه.


5 درس از سلامت در سال 2012

5/5

2

منبع : salamatnews.com

دیدگاهتان را بنویسید