5 درمان خانگی برای دندان درد

کارشناسان انجمن بهداشت آمریکا، پنج راه حل خونگی زیر رو واسه خلاص شدن از دندون دردد پیشنهاد می کنن :
دندون درد یکی از دردهای شایعیه که معمولا هر فردی به اون دچار می شه و شروع این درد بدون علائم اخطار دهنده بسیار ناراحت کننده س که اگه به موقع درمان نشه، باید دندون کشیده شه.

کلا درد دندون به وجود اومده به وسیله خراب شدن دندون به دلیل مصرف زیاد شکلات، شیرینی، نوشیدنیای شیرین و هر نوع شیرینی دیگه ایه و پس کنترل این درد اهمیت زیادی داره، چون ممکنه در صورت نبود درمان به بروز مریضیای لثه و بقیه عفونتای دندون منجر شه.

کارشناسان انجمن بهداشت آمریکا، پنج راه حل خونگی زیر رو واسه خلاص شدن از دندون درد پیشنهاد می کنن :

1 – روغن میخک :
به کار گیری روغن میخک بهترین راه حل واسه درمان درد دندانه، چون این روغن خواص ضد میکروبی داره و پس قرار دادن روغن میخک روی دندانی که درد می کنه، باعث آرامش این درد می شه.

2 – پیاز خام :
جویدن پیاز خام هم یکی دیگه از درمانای خونگی واسه درمون درد دندانه، چون پیاز دارای خواص ضد میکروبی و ضد عفونی کننده س و با نابود کردن میکروبای دهن باعث کاهش درد می شه.

3 – آب نمک :
مقداری آب گرم رو داخل لیوان بریزین، کمی نمک به اون اضافه کنین و دهن خود رو با این محلول بشورید. پس از مدت زمان کمی درد شما کاهش پیدا می کنه.

4 – ژل آلوورا :
مصرف این ژل به کاهش درد دندون کمک می کنه.

5 – ترکیب انگدان و آبلیمو :
چند قطره آبلیمو رو به انگدان ( آنغوزه ) اضافه کنین تا به حالت خمیر دربیاد. این خمیر رو روی لثه بذارین تا از درد دندون خلاص شید. (آنغوزه رو در فارسی« انگدان» می گن. انگدان از گیاهان دارویی مهم تیره چتریانه و در مناطق استپی و بیابانی ایران می رید.)

منبع : isna.ir

جمع آوری سلامت اکاایران

Related articles

5 دلیل باورنکردی که مانع کاهش وزن شما می شود | ورزش

5 دلیل باورنکردی که مانع کاهش وزن شما می شه در مقابله و کش و مکش با کاهش وزن، بعضیا بهترین تلاششون رو می کنن تا چند کیلویی کم کنن و به بدنی که آرزویش رو دارن برسن. اونا به برنامه غذایی شون می چسبن و کالریای مصرفی و کالریایی که می سوزونن رو به […]

Learn More

5 درمان خانگی و طبیعی سرماخوردگی | طب ایرانی

مجموعه: داروهای گیاهی و طب سنتی سرماخوردگی معمولا مریضی خطرناکی نیس, اما همیشه در ناجور ترین زمان ممکن ظاهر می شه, مثلاً درست قبل از وقتی که پرواز داریم یا وسط تعطیلات. پس شما مجبور میشین تموم مدت رو استراحت کنین و البته تا یه مدت هم تو دماغی صحبت کنین.در حالی که طب مدرن […]

Learn More

5 دشمن اصلی سلامت زنان را بشناسید!

: از اونجا که هیچ تضمینی واسه افزایش طول عمر وجود نداره، تحقیقات زیادی به دنبال اون هستن که بتونن داشتن عمر طولانی و همراه با سلامت رو ممکن کنن. واسه کمک به افزایش سلامت خانوما، در این مطلب به پنج نوع مریضی پراختیم که جزء نگرانیای بزرگ خانوما حساب می شن؛ مریضی قلبی، سرطان […]

Learn More