5 درمان خانگی برای دندان درد

کارشناسان انجمن بهداشت آمریکا، پنج راه حل خونگی زیر رو واسه خلاص شدن از دندون دردد پیشنهاد می کنن :
دندون درد یکی از دردهای شایعیه که معمولا هر فردی به اون دچار می شه و شروع این درد بدون علائم اخطار دهنده بسیار ناراحت کننده س که اگه به موقع درمان نشه، باید دندون کشیده شه.

کلا درد دندون به وجود اومده به وسیله خراب شدن دندون به دلیل مصرف زیاد شکلات، شیرینی، نوشیدنیای شیرین و هر نوع شیرینی دیگه ایه و پس کنترل این درد اهمیت زیادی داره، چون ممکنه در صورت نبود درمان به بروز مریضیای لثه و بقیه عفونتای دندون منجر شه.

کارشناسان انجمن بهداشت آمریکا، پنج راه حل خونگی زیر رو واسه خلاص شدن از دندون درد پیشنهاد می کنن :

1 – روغن میخک :
به کار گیری روغن میخک بهترین راه حل واسه درمان درد دندانه، چون این روغن خواص ضد میکروبی داره و پس قرار دادن روغن میخک روی دندانی که درد می کنه، باعث آرامش این درد می شه.

2 – پیاز خام :
جویدن پیاز خام هم یکی دیگه از درمانای خونگی واسه درمون درد دندانه، چون پیاز دارای خواص ضد میکروبی و ضد عفونی کننده س و با نابود کردن میکروبای دهن باعث کاهش درد می شه.

3 – آب نمک :
مقداری آب گرم رو داخل لیوان بریزین، کمی نمک به اون اضافه کنین و دهن خود رو با این محلول بشورید. پس از مدت زمان کمی درد شما کاهش پیدا می کنه.

4 – ژل آلوورا :
مصرف این ژل به کاهش درد دندون کمک می کنه.

5 – ترکیب انگدان و آبلیمو :
چند قطره آبلیمو رو به انگدان ( آنغوزه ) اضافه کنین تا به حالت خمیر دربیاد. این خمیر رو روی لثه بذارین تا از درد دندون خلاص شید. (آنغوزه رو در فارسی« انگدان» می گن. انگدان از گیاهان دارویی مهم تیره چتریانه و در مناطق استپی و بیابانی ایران می رید.)

منبع : isna.ir

جمع آوری سلامت اکاایران

Related articles

5 خوردنی برای راحت خوابیدن | تغذیه سالم

5 خوردنی واسه راحت خوابیدن به گزارش پایگاه اینترنتی کرین، یکی از این مواد غذایی به درد بخور واسه کمک به خوابیدن گیلاسا هستن. گیلاسای تازه یا خشک یکی از منابع غذای طبیعی ملاتونین هستن، ماده شیمیایی که ساعت داخلی بدن رو واسه تنظیم خواب کنترل می کنه. محققانی که گیلا سای ترش رو مورد […]

Learn More

5 خطر خروپف شدید | تغذیه سالم

5 خطر خروپف شدید خروپف شدید ممکنه علاوه بر دور و بریا واسه خودتون هم بد باشه. مطالعه ای از مغز و اعصاب نشون میده، آدمایی که به طور شدید خروپف می کنن و از اختناق در خواب ( قطع تنفس در خواب) رنج می برن نسبت به آنایی که تنفس آسونی دارن یه دهه […]

Learn More

5 خوراکی که زنان حتما باید مصرف کنند

: محققان تغذیه پیشنهاد می کنن که 5 نوع ماده خوراکی مغذی هست که زنان باید حتما اونا رو به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنن.  به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، یکی از مهمترین این پنج گروه سبزیجات دارای برگای پهن و سبز رنگ هستن. محققان تاکید می کنن که بدون جا دادن […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *