5 درمان خانگی و طبیعی سرماخوردگی | طب ایرانی

مجموعه: داروهای گیاهی و طب سنتی

سرماخوردگی معمولا مریضی خطرناکی نیس, اما همیشه در ناجور ترین زمان ممکن ظاهر می شه, مثلاً درست قبل از وقتی که پرواز داریم یا وسط تعطیلات. پس شما مجبور میشین تموم مدت رو استراحت کنین و البته تا یه مدت هم تو دماغی صحبت کنین.در حالی که طب مدرن هنوز به دنبال درمان این بیماریه , یه سری درمانای خونگی و طبیعی وجود دارن که ممکنه شما رو کمک کنن, تا حدی علائم این مریضی رو آرامش بدین. به صورت کلی بهتره به اندازه کافی به بدن خود آب برسونین و خوب استراحت کنین.
1-عسل

عسل سرفه و خارش گلو رو آرامش میده

 
عسل خاصیت شفابخشی داره و سرفه و خارش گلو رو آرامش میده. قرن هاست که ما از عسل به خاطر آنتی باکتریالش و توانایی اش در بازسازی زخم استفاده می کنیم. در زمان سرماخوردگی تلاش کنین روزانه 1 قاشق غذاخوری عسل بخورین.

 
2- سیر دارویی مناسب واسه درمان سرماخوردگی

سیر به شما کمک می کنه علائم سرماخوردگی رو هرچه زودتر از بین ببرین

 
تحقیقات نشون میدن که سیر می تونه از شما در برابر سرماخوردگی مراقبت کنه و هم اینکه به شما کمک می کنه علائم سرماخوردگی رو هرچه زودتر از بین ببرین, اما کارشناسان دقیقاً نمی دونن که به چه دلیل این اتفاق می افند, ممکنه این معجزه به خاطر ترکیب خاصی به نام آلیسین باشه که در سیر هست. تحقیقات نشون داده که آلیسین خاصیت ضد میکروبی داره. اگه دوست داشته باشین, می تونین سیر رو کبابی کرده و اونو در کره بغلتانید و و در وعده های غذایی تون بخورین.

 

3- حموم epsom salt ( نمک حموم ) با اسطوخودوس  

 نمک به آرامش درد عضلانی کمک میکنه

 

نمک به آرامش درد عضلهاتون کمک می کنه و اسطوخودوس می تونه بدن و ذهن شما رو آروم کنه و کمک کنه تا بهتر بخوابین. بعد از این حموم حتما آب بخورین چون پس از اون احساس خستگی و تشنگی دارین.

 
4- حموم کردن با روغن اوکالیپتوس 

  اوکالیپتوس بینی گرفته رو آرامش میده و واسه درمان سرماخوردگی خوبه

اوکالیپتوس معمولا واسه بازکردن راه بینی استفاده می شه و بینی گرفته رو آرامش میده. شما حتی می تونین اونو در دستگاه های بخور خود بریزین تا موقع خواب از امتیازات اون استفاده کنین. دوش آب گرم بگیرین و اجازه بدین بخار آب به طور کامل به داخل پوستتون نفوذ کنه , بعد روغن رو روی قفسه سینه , شقیقه و دور و بر بینی تون بزنین.

 5-مکمل زینک   

مصرف مکمل زینک باعث کوتاه شدن دوره سرماخوردگی میشه

 
به کار گیری زینک رو با احساس علائم سرماخوردگی شروع کنین. در واقع تحقیقات نشون داده که, ارتباطی بین مصرف زینک و کوتاه شدن دوره سرماخوردگی هست. اگه می خواید تاثیر بیشتری از اون بگیرین, پیشنهاد می کنم قرص رو نجوید و تا 30 دقیقه پس از مصرف زینک چیزی نخورین و بخورین.

.

منبع :

Related articles

5 درمان سریع و قطعی رشد ناخن در گوشت پا در طب سنتی

: درمان رشد ناخن در گوشت پا با روشای خونگی Remedies to Treat Ingrown Nails فهمیدین بعضی ناخنا به داخل می رویند ؟ هنگام پوشیدن کفش احساس درد می کنین ؟  تا حالا ناخنایی که به درون گوشت انگشت فرو رفته و رشد کرده باشن رو تجربه کردین؟ این شرایط در پزشکی به عنوان onychocryptosis شناخته […]

Learn More

“5 دلیل برای مصرف چربی های خوب | تغذیه سالم”

هدی بانکی – بخش تغذیه و آشپزی آکا ایران 5 دلیل واسه مصرف چربیای خوب چربیای اشباع، چربیای ترانس و کلسترول موجب چاقی، بیماریای قلبی و بیماریای التهابی می شه. اما چربیای غیراشباع، چربیای چنداشباع، و اسیدهای چرب امگا 3 واسه بدن به درد بخور هستن. این چربیای خوب، کلسترول بدِ خون رو پایین میارن، […]

Learn More

5 خصوصیت رفتاری که با طول عمر رابطه دارند

: 5 ویژگی رفتاری که با طول عمر رابطه دارن  به شما خصوصیات رفتاری رو معرفی میکنیم که می تونن با طول عمر افراد رابطه دارا باشن و منجر به افزایش عمر شن. خیالات درمورد افراد پیروز _حتی اون عده که موفقیت ها و موقعیت مناسب خود رو ارث میبرند_اینجور هست که اونا از خصوصیاتی بهره […]

Learn More