5 درمان خانگی و طبیعی سرماخوردگی  | طب ایرانی

5 درمان خانگی و طبیعی سرماخوردگی | طب ایرانی

مجموعه: داروهای گیاهی و طب سنتی

سرماخوردگی معمولا مریضی خطرناکی نیس, اما همیشه در ناجور ترین زمان ممکن ظاهر می شه, مثلاً درست قبل از وقتی که پرواز داریم یا وسط تعطیلات. پس شما مجبور میشین تموم مدت رو استراحت کنین و البته تا یه مدت هم تو دماغی صحبت کنین.در حالی که طب مدرن هنوز به دنبال درمان این بیماریه , یه سری درمانای خونگی و طبیعی وجود دارن که ممکنه شما رو کمک کنن, تا حدی علائم این مریضی رو آرامش بدین. به صورت کلی بهتره به اندازه کافی به بدن خود آب برسونین و خوب استراحت کنین.
1-عسل

عسل سرفه و خارش گلو رو آرامش میده

 
عسل خاصیت شفابخشی داره و سرفه و خارش گلو رو آرامش میده. قرن هاست که ما از عسل به خاطر آنتی باکتریالش و توانایی اش در بازسازی زخم استفاده می کنیم. در زمان سرماخوردگی تلاش کنین روزانه 1 قاشق غذاخوری عسل بخورین.

 
2- سیر دارویی مناسب واسه درمان سرماخوردگی

سیر به شما کمک می کنه علائم سرماخوردگی رو هرچه زودتر از بین ببرین

 
تحقیقات نشون میدن که سیر می تونه از شما در برابر سرماخوردگی مراقبت کنه و هم اینکه به شما کمک می کنه علائم سرماخوردگی رو هرچه زودتر از بین ببرین, اما کارشناسان دقیقاً نمی دونن که به چه دلیل این اتفاق می افند, ممکنه این معجزه به خاطر ترکیب خاصی به نام آلیسین باشه که در سیر هست. تحقیقات نشون داده که آلیسین خاصیت ضد میکروبی داره. اگه دوست داشته باشین, می تونین سیر رو کبابی کرده و اونو در کره بغلتانید و و در وعده های غذایی تون بخورین.

 

3- حموم epsom salt ( نمک حموم ) با اسطوخودوس  

 نمک به آرامش درد عضلانی کمک میکنه

 

نمک به آرامش درد عضلهاتون کمک می کنه و اسطوخودوس می تونه بدن و ذهن شما رو آروم کنه و کمک کنه تا بهتر بخوابین. بعد از این حموم حتما آب بخورین چون پس از اون احساس خستگی و تشنگی دارین.

 
4- حموم کردن با روغن اوکالیپتوس 

  اوکالیپتوس بینی گرفته رو آرامش میده و واسه درمان سرماخوردگی خوبه

اوکالیپتوس معمولا واسه بازکردن راه بینی استفاده می شه و بینی گرفته رو آرامش میده. شما حتی می تونین اونو در دستگاه های بخور خود بریزین تا موقع خواب از امتیازات اون استفاده کنین. دوش آب گرم بگیرین و اجازه بدین بخار آب به طور کامل به داخل پوستتون نفوذ کنه , بعد روغن رو روی قفسه سینه , شقیقه و دور و بر بینی تون بزنین.

 5-مکمل زینک   

مصرف مکمل زینک باعث کوتاه شدن دوره سرماخوردگی میشه

 
به کار گیری زینک رو با احساس علائم سرماخوردگی شروع کنین. در واقع تحقیقات نشون داده که, ارتباطی بین مصرف زینک و کوتاه شدن دوره سرماخوردگی هست. اگه می خواید تاثیر بیشتری از اون بگیرین, پیشنهاد می کنم قرص رو نجوید و تا 30 دقیقه پس از مصرف زینک چیزی نخورین و بخورین.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید