5 درمان موثر شوره سر
Abstract geometric landscape.

5 درمان موثر شوره سر

: 5 درمان موثر شوره سر

: خارش پوست سر و فلسایی که روی شونِه می ریزن ناراحت کننده هستن براساس تحقیقات برآورد شده که شوره سر 50 درصد از جمعیت رو تحت تاثیر قرار داده خبر خوب اینه که ممکنه با یه شامپو در نسخه متخصص پوست اشکال ناچیز شوره سر درمان شن. و حتی ممکنه شامپوهای مناسب رو در فروشگاه های مواد غذایی در خونه خود پیدا کنین که در درمان موثر باشن.

راه حلای داروخونه ای ممکنه شامل شامپو پیریتیون روی ( واسه قارچا و باکتریا )، کتوکونازول ( واسه مقابله با قارچ )، کول تار و سولفید سلنیوم ( دلیل آهسته کردن رشد سلولای پوست سر ) و سالیسیلیک اسید ( دلیل شل شدن فلسا واسه شسته شدن ) هستش.
شوره سر چیه؟
راه حلای ممکن واسه درمان شوره سر
1. روغن درخت چای
2. روغن اکالیپتوس
3. محدوده به کار گیری اجناس
4. شستشو و برس زدن روزانه
5. روغن Neem

شوره سر چیه ؟

شوره سر با فلسا مشخص می شه اما می تونه با تعدادی علل ایجاد شه. پوست خشک معمولا واسه فلسای پوست، مقصر شناخته شدن اما بعضی از شکلای جور واجور شوره سر از غدد چربی زیادتر از اندازه فعال ایجاد می شه اگزما، پسوریازیس، واکنشای آلرژیک و قارچ مالاسزیا هم باعث شوره سر می شه. بهترین درمان واسه مریضی شما تا حد زیادی بستگی به دلیل اون داره. وقتی که تعیین کردین که به چه دلیل تیکهای فلس مانند ایجاد شدن شما می تونین راه حلای ممکن رو واسه درمان امتحان کنین.

راه حلای ممکن واسه درمان شوره سر

1. روغن درخت چای

روغن درخت چای در درمان شوره سر به طور زیادی قبول شده به خصوص وقتی که فلسا به وسیله قارچ ایجاد می شه. این روغن لازمه که شما می تونین به صورت آنلاین از داروخانه ها و یا فروشگاه های مواد غذایی سلامتی و یا در مخلوط با یه شامپو بدون بو خرید کنین. الان شما می تونین شامپو تجاری آماده شده با روغن درخت چای رو جفت و جور کنین. تو یه مطالعه در استرالیا، مخلوط 5 درصد روغن درخت چای حل شده در شامپو در درمان شوره سر در تقریباً نصف شرکت کنندگان موثر بوده.

2. روغن اکالیپتوس

روغن اوکالیپتوس، هم اینکه دارای خاصیت قارچ و ضد میکروبیه. مانند روغن درخت چای، میشه اونو به صورت آنلاین و در فروشگاه های مواد غذایی و بهداشتی به صورت رقیق شده در شامپو پیدا کنین و تو یه مطالعه انجام شده در هند نشون داد که محلول شامل روغن اوکالیپتوس و روغن نارگیل اثرات ضد شوره زیادی داشتن و جا دادن اون در آینده در اجناس شوره آرایشی و بهداشتی و دارویی پیشنهاد می شه.

3. محدوده به کار گیری اجناس

شامپو، ژل، اسپری مو و بقیه اجناس مراقبت از مو می تونه مدت زمان بیشتری باقی بمونن. این اجناس نه فقط می تونه دلیل ترک فلسا شن بلکه می تونه پوست سر رو تحریک و باعث خشکی پوست و یا واکنشای آلرژیک شن. بعضی از افراد می تونه علائم شوره سر خود رو خیلی راحت با به کار گیری کمتر از این اجناس کم کنن.

4. شستشو و برس زدن روزانه

این یه تصور غلط رایجه که شوره سر در کسائی که مراقبت از پوست و پوست سر خود نداره اتفاق می افته هر چند روال نظافت منظم بیشتر می تونه علائم رو کم کنه. برس زدن روزانه می تونه جریان خون به پوست سر رو تحریک و شستشوی روزانه می تونه فلسا رو دور کنه. با این حال، مطمئن شید شامپو شما پوست سر رو بدتر نمی کنه. یه فرمول مرطوب کننده واسه پوست سر خشک و یه فرمول تصفیه واسه پوست سر چرب رو انتخاب کنین.

5. روغن Neem

روغن Neem از میوه درختNEEM، بومی هند و بخشایی از آسیا جدا شده. شما بیشتر می تونین اونو در شامپو آماده به فروش واسه درمان شوره سر پیدا کنین می گن واسه پوست سر خشک و پوسته پوسته خوبه. مانند روغن درخت چای، اونو هم می تونین به صورت رقیق شده در شامپو، شستشو با آب یا حامل روغن روی پوست سر مستقیما استفاده کرد.
نتیجه:
شوره سر می تونه خجالت آور باشه اما شما نباید پول زیادی واسه درمان اون هزینه کنین. شما بیشتر می تونین بدون نیاز به مراجعه به دکتر راه حلای ساده ای در منزل و یا در فروشگاه محله خود پیدا کنین.

مطالب در رابطه

  • شوره سر
  • شوره سر – علائم و درمان شوره سر

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید