5 دلیل باورنکردی که مانع کاهش وزن شما می شود  | ورزش
Colorful map pointer set on white background. Horizontal composition with copy space. Clipping path is included.

5 دلیل باورنکردی که مانع کاهش وزن شما می شود | ورزش

5 دلیل باورنکردی که مانع کاهش وزن شما می شه

در مقابله و کش و مکش با کاهش وزن، بعضیا بهترین تلاششون رو می کنن تا چند کیلویی کم کنن و به بدنی که آرزویش رو دارن برسن. اونا به برنامه غذایی شون می چسبن و کالریای مصرفی و کالریایی که می سوزونن رو به دقت حساب می کنن.

اگه شمام اینجور شرایطی رو تجربه کردین، حتما مشتاقید بدونین چه اتفاقی افتاده. در بیشتر موارد، کاهش وزن بواسطه عادات کوچیکی که در نگاه اول بی ضرر بنظر می رسن دچار مشکل می شه. این عادات همانایی هستن که در تلاش شما واسه سفت کردن و عضلانی کردن بدنتون خرابکاری می کنن.

بیشتر از اندازه به این فکر می کنین که سالم غذا می خورید؟

تازگیا گزارشی به وسیله دانشگاه ییل نشون داده که وقتی مردم بیشتر از اندازه روی اراده کردن هاشون در مورد رژیمای غذایی فکر می کنن، اتفاق عجیبی میفته!

اگه همیشهً اینرا متصور شید که غذاهایتان خیلی سبک یا سالمه، اون وقت مغز شما مقدار زیادی هورمون گرلین آزاد می کنه. این هورمون، باعث می شه واسه پاسخگویی به احساس نیاز بدنتون کمتر احساس سیری کنین، پس به شکل ناخودآگاه به پرخوری روی میبرین.

واسه جلوگیری از وقوع اینجور پیشامدی، بهمین دلیل متخصصین پیشنهاد می کنن بیشتر از اندازه به چیزی که می خورید فکر نکنین.

چیجوری خریدهایتان رو پرداخت می کنین؟

امروزه دیگه تقریبا همه خریداران، واسه پرداخت هاشون از کارتای بانکی شون استفاده می کنن. اما تازگیا تحقیقی که به وسیله ژورنال مصرف کنندگان انجام شده، نشون داده شده که اگه می خواین وزن کم کنین، پرداخت نقدی خیلی بهتره!

مطمئنم که از خودتون می پرسین به چه دلیل؟ اونطور که یافته های تحقیقات نشون داده، آدمایی که هنگام خرید از کارت بانکی شون استفاده می کنن، بیشتر خوراکیای ناسالم و پرکالری می خرن!

چقدر درباره ورزش کردن فکر می کنین؟

آدمایی که خیلی به تلاش و ورزش کردنشون فکر می کنن، ۵۰ درصد بیشتر غذا می خورن! شاید بشه این اتفاق رو اینطور توضیح داد که اونا بطور ناخودآگاه احساس می کنن باید بیشتر بخورند تا هنگام ورزش بازدهی بیشتری دارا باشن.

راه حل این مشکل اینه که قبل از ورزشتان یه میان وعده کمتر از ۱۵۰ کالری بخورین تا از پرخوری پس از ورزش جلوگیری شه.

وقتی که کار می کنین مانند لیزر تمرکز می کنین؟

اشخاصی که شغلشون درون اداره هاست، عادت دارن تا چند ساعت یه سره جلوی کامپیوترشان بشینن تا بتونن روی موضوع کارشون تمرکز دارا باشن.

اما اینجور عادتی باعث می شه تا بدنتون از منتشر کردن آنزیمایی که با چربیا مقابله می کنه و بنام لیپاز شناخته می شن جلوگیری کنه. پس مطمئن شید که هر یک ساعت سر پا وای میستین و مقداری حرکات کششی انجام می دید. اینجوری سوخت و ساز بدنتون ۱۳ درصد زیاد می شه!

چقدر می خوابید؟

اینکه دیگه غافلگیر کننده نیس! اما اگه هنوز اطلاع ندارین، بدونین که کم خوابی باعث چاقی می شه. اگه به اندازه کافی نخوابید، بدن شما به حالت باقی موندن تغییر حالت داده و در مصرف کربوهیدرات و چربی ولع پیدا می کنه. تحقیقات متعدیی این نظریه رو تأیید کردن.

تازگیاً یه مطالعه تحقیقاتی نشون داده، خانمایی که حدود ۴ ساعت و کمتر در شبونه روز می خوابن، حدود ۳۰۰ کالُری بیشتر از مقدار مورد نیازشون غذا می خورن.

پس استراحت خیلی با اهمیته، پس نباید اونو بی اهمیت نشون بدین و ندیده اش بگیرین.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید