از نظرات سازنده تا جوایز ارزنده؛ نگاهی به اپلیکیشن بپرسیم
abstract tech background

از نظرات سازنده تا جوایز ارزنده؛ نگاهی به اپلیکیشن بپرسیم

«مشتری گرامی، لطفا با شرکت در این نظرسنجی ما رو در خدمت رسانی بهتر کمک کنین».

چند بار شده که اینجور نظرسنجیایی رو ندیده گرفتین؟ شاید بارها. خیلی موضوع عجیبی نیس، چون که تجربه ثابت کرده خیلی از نظرسنجیای این چنینی فقط جنبه نمایشی و فرمایشی دارن و در آخر به جز اتلاف وقت هیچ ثمر دیگری براتون به همراه نمیارن.

با این وجود همه نظرسنجیا این جور نیستن. بعضی نظرسنجیا به خاطر وقتی که پاشون می ذارین، از شما با جایزه واقعی تقدیر می کنن و جواب هاتون رو به طور هدف دار واسه پیشبرد یه تحقیق یا کاری موثر در جامعه استفاده می کنن. در اپلیکیشن سوال کنیم که امروز بررسی می کنیم، با این جنس از نظرسنجیا مواجه هستین.

وارد یه نظرسنجی شید، امتیاز بگیرین و امتیازات تون رو به پول نقد تبدیل کنین.

شعار سوال کنیم روند کارش رو به طور کامل توضیح میده: نظر بده و برنده باش. با نصب این اپلیکیشن، می تونین هر هفته در نظرسنجیایی با موضوعات جور واجور شرکت کرده و امتیاز بگیرین، و در آخر امتیازهایتان رو به پول نقد، کارت شارژ و سکه طلا تبدیل کنین؛ یه بازی بُرد-بُرد که هم طراح نظرسنجی به اطلاعات دلخواهش می رسه و هم شرکت کننده از وقتی که پای سوالات میذاره، رضایت داره.

با این توضیحات، بذارین کمی در روند کار اپلیکیشن دقیق تر شیم. سوال کنیم واسه اهدای جوایز سیستم امتیازی مخصوص به خود رو داره. بدین شکل که با شرکت تو یه نظرسنجی یا کارای دیگری مثل دعوت از دوستان به شما امتیاز تعلق میگیره و وقتی این امتیازات به حد مشخصی رسیدن، قابل تبدیل به پول نقد یا موارد دیگه می شن.

شعار سوال کنیم روند کارش رو به طور کامل توضیح میده: نظر بده و برنده باش.

همین امتیازات رو می تونین واسه جاهای دیگه هم سرمایه گذاری کنین. تقریبا در هر فصل از سال، مسابقاتی در سوال کنیم برگزار می شن که جواز ورود به اونا خرج کردن امتیازهاست. چند امتیاز خرج می کنین، نظر می دید و شانس تون رو واسه برنده شدن جایزه خاص در قرعه کشی می آزمایید. در واقع این تموم کاریه که در سوال کنیم انجام می دید، شرکت در نظرسنجی واسه گرفتن جایزه.

اما شاید براتون سوال باشه که این کار چه سودی واسه مجموعه سوال کنیم داره؟ جواب ساده س!: سوال کنیم از راه فروش اطلاعات همین نظرسنجیا کسب درآمد می کنه، نظرسنجیایی که بعضی وقتا به سفارش شرکتا انجام می شن و می تونن اطلاعات بسیار مفیدی رو واسه مدیران اونا به ارمغان بیارن.

مسابقات سوال کنیم جایی هستن که می تونین شانس تون رو واسه برنده شدن جوایز خاص اپلیکیشن امتحان کنین. مراسم قرعه کشی این جوایز به طور زنده در آپارات پخش می شن.

در واقع سوال کنیم محیطی جفت و جور کرده که کسب و کارا بتونن با خیال راحت از واسه آمار شرکت کنندگان و اندازه تعامل افراد، با خرید اطلاعات از سوال کنیم به عواقب خوبی هم جهت با اهداف خود برسن.

اما همین بحث فروش اطلاعات ممکنه واسه بعضی کاربران نگران کننده باشه. با وجود شفافیت سوال کنیم در بیان فروش اطلاعات نظرسنجیا، ممکنه واسه بعضی این سوال پیش بیاد که این اطلاعات دقیقا به «کجا» فروخته می شن؟ شرکتای طرف قرارداد سوال کنیم می تونن به هویت شرکت کنندگان پی ببرن؟ «پرهام سلطانی»، هم مؤسس سوال کنیم در گفتگو با دیجیاتو در جواب به این سوالات میگه:

داده های بدست اومده از نظرسنجیا به «شرکتا» فروخته می شن و منظور از شرکتا، شرکتای خصوصیه نه «نه هادها» و «سازمانای» دولتی. اطلاعات کاربران یکی از نگرانیای اصلی ماست، بخاطر این کلیه داده ها رمزنگاری شده و در سرورهای بیرون مرز کشور نگهداری می شن تا دسترسی به اونا ممکن نباشه. داده های فروخته شده هم فقط شامل بسته های سوالی می شن که با نشون تجاری در سایت و اپلیکیشن سوال کنیم مشخص شده که اونا رو به صورت به طور کامل ناشناس در اختیار شرکتا قرار می دیم.

اما در سوال کنیم، موضوعی هست که شاید شما رو کمی از شرکت در نظرسنجیا دلسرد کنه و اونم چیزی نیس جز مشقتی که واسه جمع آوری امتیاز متحمل میشین.

اپلیکیشن واسه کسب امتیاز دو بخش خاص تدارک دیده: یکی چرخونه و دیگری گردونه، چیزی مثل چرخای لاتاری که باید اونا رو بچرخونین تا بسته به شانس جایزه ای به شما تعلق بگیره. اما مشکل اینجاس که از این دو بخش، بهترین چیزی که ممکنه نصیب تون شه ۳ امتیاز بیشتر نیس و هر روز هم فقط یه بار به طور رایگان می تونین گردونه رو بچرخونین.

اگه در چرخونه و گردونه خوش شانس باشین، به امتیاز می رسید و می تونین اونا رو تبدیل کنین. نکته خوب اینکه امکان به کار گیری امتیازات واسه کمک به مراکز خیریه هم هست.

واسه بار دوم و سوم و بیشتر، باید امتیاز خرج کنین و این در شرایطیه که بیشتر مواقع به گزینه پوچ برخورد می کنین. در واقع بعد از یه مدت به کار گیری اپلیکیشن شاید به این نتیجه برسین که رفتن به این بخش اصلا کار عاقلانه ای به نظر نمی رسه.

هر چند میدونیم وجود این چرخ گردونه و نمونه های مشابهش در مسابقات تلویزیونی و شهر بازیا همیشه «برنده نشدن» شماس، ولی شاید بهتر بود که در پرهای این چرخونه تنوع بیشتر و جوایز وسوسه کننده تری وجود داشت تا باعث قطع امید کامل کاربر نشه.

یکی از مشکلات اپلیکیشن سوال کنیم به روزرسانی دیر به دیر نظرسنجی هاست

به روزرسانی دیر به دیر نظرسنجیا هم مورد دیگه ایه که جمع آوری امتیاز در سوال کنیم رو به کار سختی تبدیل کرده. تصور می کنیم که پرداخت بیشتر به این قسمت ضمن ایجاد یه بالانس در روند امتیازگیری می تونه خیلی بیشتر از رنگ و لعاب دادن به بخشای گردونه و چرخونه واسه سوال کنیم به درد بخور ثمر واقع شه. البته کاربران با همین روش فعلی هم از سوال کنیم استقبال خوبی به عمل آورده ان.

در جشنواره وب و موبایل امسال سوال کنیم در شاخه سرویسا و خدمات آنلاین به عنوان بهترین اپلیکیشن از دیدگاه مردمی انتخاب شد و با در نظر گرفتن برنامه های آینده اپلیکیشن از زبون بنیان گذارانش میشه آینده خوبی رو واسه اون متصور بود. سلطانی در این مورد به دیجیاتو گفت:

از زمان شروع کار فراز و نشیبای زیادی داشتیم که مهم ترین و رقابت برانگیز ترین اونا بحث فرهنگی، آشنایی کاربران و جلب اعتمادشون به سیستمی مثل سوال کنیم بود. تا امروز بیشتر از ۲۰ ورژن از اپلیکیشن رو منتشر کردیم و تلاش مون بر این بوده که روند پاسخگویی به سوالات و هم اینکه امکانات کسب امتیاز و تبدیل شون رو بیشتر کنیم و در برگزاری مسابقات شفافیت بیشتری به خرج بدیم.

سلطانی در ادامه صحبت هاش با دیجیاتو از آمار و ارقام کاربران سوال کنیم برامون گفت که الان به ۳۰ هزار عضو فعال می رسن و تا کنون بیشتر از ۵ میلیون جواب رو در نظرسنجیا ثبت کردن.

هم اینکه راه اندازی پلتفرمی واسه کسب و کارا با نمایش لحظه ای و دموگرافیک اطلاعات نظرسنجیا، ارائه SDK سوال کنیم واسه برگزاری نظرسنجی در وبسایتا و اپلیکیشنا و ارائه گزارشای آماده به کاربران از دیگر برنامه های سوال کنیم در آینده هستن که نوید روزای خوبی رو واسه این کار و کاسبی خلاق و نوآور میدن.

سوال کنیم مجانیه و می تونین به اون از پلتفرمای iOS و اندروید و هم اینکه سایت سرویس دسترسی داشته باشین. اگه دوست دارین که در عین شرکت تو یه نظرسنجی به درد بخور و هدف دار، جایزه هم ببرین دانلود این اپلیکیشن رو به شما پیشنهاد می کنیم.

  • سوال کنیم : نظر بده و برنده باش!
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: دیجیتال تیم
  • سیستم عامل: iOS و اندروید
  • حجم: ۱۵٫۸ / ۵٫۴ مگابایت

دانلود

در بخش اپلیکیشنای دیجیاتو بخونین:

بررسی اپلیکیشن نت رای؛ از مسابقات و نظرسنجیای آنلاین تا کسب جوایز نفیس

بررسی بازی کلماتیک؛ ماجراجویی با عجیب ترین کلمات فارسی

دیدگاهتان را بنویسید