5 خاصیت ویتامین C برای زیبایی!

5 خاصیت ویتامین C برای زیبایی!

:  

 بارها از کارشناسان درباره خواص بسیار زیاد ویتامین C شنیده ایم .به چه دلیل این ویتامین تا این حد لازمه؟ با خوندن مقاله زیر میفهمید چیجوری مصرف روزانه ویتامین C مو ، ناخن و پوستتون رو تقویت میکنه.

ریانا لاوینگ موسس برند ارگو (orgo )اجناس ارگانیک مراقبت از پوست و زیبایی در این باره میگه مواد مغذی مسئول ایجاد و نگهداری کلاژن هستن.( کلاژن ماده ایه که موجب حفظ استواری پوست میشه) . این آنتی اکسیدان جریان خون رو تقویت میکنه و به پوست استواری و حالت کشسانی میبخشه.
اما ویتامین C ماده ای محلول در آبه یعنی بدن ویتامین C رو در خود ذخیره نمی کنه. و واسه همینه که استفاده روزانه از این ویتامین خیلی با اهمیته. هنوز راضی نشدین؟

ویتامین C به سلامت مو کمک زیادی  میکنه
ریانا لاوینگ عقیده داره، ویتامین C یکی از موثرترین مواد غذاییه که به رشد و تقویت موها کمک میکنه. اگه می خواید اندازه لازم ویتامین C به موهاتون برسه یه عدد سیب زمینی شیرین نیم پز، نصف فنجون گوسبری(می تونین از انگور هم استفاده کنین) ، سه توت فرنگی و نصف یه فلفل دلمه قرمز کوچیک رو با هم ترکیب کنین تا مخلوط نرم و یکدستی انجام بشه. بعد این مخلوط رو به پوست سر و موهاتون بمالید ، 15 تا 25 دقیقه بعد سرتون رو با آب گرم بشورید.

ویتامین C موجب میشه پرانرژی تر به نظر برسین
الیسا زید نویسنده کتاب جوون شدن تو یه هفته ( آخرین تلاش واسه به عقب برگردوندن زمان ، افزایش انرژی و و احساس جوونی در 7 روز) میگه :” در برنامه غذایی ، ویتامین C نقشی حیاتی در جذب آهن داره و آهن موجب زیبایی و سلامتی عمومی بدن میشه. زمانیکه بدن از ذخیره آهن خالی شه، احتمال کم خونی، خستگی و ضعف افزایش میابد. و این به پرانرژی بودن و سرحالی شما کمکی نمی کنه.”

رشد ناخن رو تقویت میکنه
ریانا لاوینگ: ” ویتامین C با تقویت پوست ، بافت پیوندی و دیواره سلولای خونی به استواری ناخن ها کمک میکنه.”

ازریشه ریشه شدن ناخن جلوگیری میکنه
چون ویتامین C به رشد و تقویت ناخن کمک میکنه، میتونه از ریشه ریشه شدن ناخن هم جلوگیری کنه. مصرف ویتامین C بهترین روش واسه بهبود سلامت ناخنه، پس حتما از مرکبات استفاده کنین.

از نمایان شدن علائم پیری جلوگیری میکنه
براساس مطالعه ای که در سال 2007 انجام و در مجله آمریکایی” تغذیه بالینی ” منتشر شد زنان میان سالی که ویتامین C بیشتری از منابع غذایی خود دریافت می کردن چین و چروک و خشکی پوست کمتری داشتن. کارشناسان فکر می کنن این ویتامین با تخریب رادیکالای آزاد، ظهور نشونه های پیری رو به تاخیر میندازه.
واسه ساخت ماسکی غنی از ویتامین C واسه صورت ، یه کیوی و نصف فنجون پاپایا رو با هم ترکیب و این مخلوط رو روی صورتتون بذارین. پس از 15 تا 20 دقیقه صورتتون رو با آب سرد بشورید.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید