5 دردی که نباید نادیده بگیرید !!

5 دردی که نباید نادیده بگیرید !!

:  

آخ مردم از دل درد، آخ به چه دلیل همش بدنم درد می کنه و … دردهایی هستن که باید خیلی خیلی جدی بگیرین. پیشنهاد بهداشتی این هفته ما توجه به این دردها هستش. موارد زیر دردهایی هستن که خطرآفرینند و اگه به اونا توجه نکنین ممکنه لطمات جبران ناپذیری رو به بدنتون وارد کنن. در واقع این دردها چراغ قرمزی هستن واسه اینکه توجه شما رو به مشکل جدی در بدنتون جلب کنن.

 

سردرد شدید

اگه به صورت دائم سردردهای شدید دارین، به احتمال زیاد به میگرن دچار شدین اما اگه این درد با علائم دیگه میگرن مانند استفراغ، تهوع، مشکل در دید، تاری یا سوزش و بی حسی در پاها و دستا همراه نیس، ممکنه که یه آنوریسم مغزی باشه.

 

دندون درد ضربانی

اگه یهویی دچار دندون درد ضربانی میشین، به احتمال زیاد عصب دندون شما آسیب دیده. دلیل دیگه درد شدید دندون شکستن یا پوسیده شدن مینای مروارید رنگ دندون است. اگه به سرعت این آسیب رو بازسازی نکنین، باکتریای موجود در دهن به عصب دندانتان حمله می کنن.

 

● درد در قسمت راست بدن

اگه در قسمت راست بدن خود درد شدیدی احساس می کنین و تب و حالت تهوع دارین، در این صورت ممکنه آپاندیس یا اگه خانوم هستین، کیست تخمدانی داشته باشین. آپاندیس در حالت عادی کیسه ایه که دائم پر و خالی می شه اما وقتی درد احساس می کنین ممکنه که یه تاب یا پارگی، دلیل اون باشه. در هر دو مورد شما به جراحی اضطراری نیاز دارین.

 

● کمردرد و سوزش انگشتان پا

دیسکا که مانند بالشتی نرم، بافت استخوانی ستون فقرات شما رو دربر گرفتن، اگه در بالا رفتن از پله ها دچار مشکل میشین و کمردرد احساس می کنین احتمال داره که ستون فقرات شما در خطر آسیب عصبی دائمی باشه. پس باید به تمرینای ورزشی ارتوپدی بپردازید تا متخصص طب ورزشی با تحریک عصب نخاعی، درد شما رو از بین ببره.

 

● پادرد همراه با تورم

اگه در ناحیه ای از پای خود ورم قابل توجه و شدیدی مشاهده کردین که گرم و قرمزرنگه احتمال داره یه لخته خون در اون ناحیه باعث آزار شما شده باشه. یادتون نره که اگه ناحیه رو ماساژ بدین یا راه برید ممکنه لختهای خون از راه رگای خونی جابجا شن و اکسیژن رسانی به بدن با مشکل مواجه شه. پس از این کار دوری کنین و موضوع رو با دکتر در میان بذارین.

 

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید