5 درمان خانگی کچلی برای خانمها و آقایان | راههای درمانی برای طاسی و کچلی مو سر

درمانهای خونگی واسه کچلی در خانمها و آقایون- بهترین روشای درمان طبیعی : 

بطور عادی، مو همیشه در حال رشده و وقتی فرد به مرحله مشخصی از پیری می رسه، بعضی عوامل باعث می شن که مو دیگه نتونه رشد کنه و یا تارهای مو بسیار ضعیف شده و می ریزن. با اینکه روشای پیوند مو تا حدودی می تونن مشکل کچلی افراد رو برطرف کنه، اما این روشها بسیار هزینه بردار و دردناک هستن و با عواض جانبی ناخواسته همراه می شن. اینجا به 5 درمان خونگی طبیعی واسه کچلی می پردازیم که به رشد دوباره و قوی مو منتهی می شن. این درمانهای خونگی عبارتند از :

۱ ) حنا

۲ ) روغن نارگیل

۳ ) روغن خالص گریپ فروت

۴ ) برگ چای سبز

۵ )  روغن خالص داغ

مطالب خواندنی

10 درمان خونگی واسه دتاکس مو

: 5 درمان خونگی کچلی واسه خانمها و آقایون | راه های درمانی واسه طاسی و کچلی مو سر

بعضی عوامل باعث می شن که مو نتونه رشد کنه و یا تارهای مو ضعیف شده و می ریزن‎

۱ )  حنا  

حنا اولین درمان خونگی واسه کچلی در خانمها و آقایانه.

حنا در درمان کچلی بسیار مؤثره. افراد می تونن از برگ، پوسته، و دانه این گیاه استفاده کنن. گیاه کامل حنا و برگهای اون شامل ترکیبی به نام “Lawson” است که با اثرات آنتی بیوتیکی بسیار قوی همراه س.

روش به کار گیری حنا : 

چند برگ تازه حنا رو انتخاب کرده، اونا رو پس از شستن به طور کاملً خشک کرده و پودر کنین. ۶۰ گرم از پودر حنای بدست اومده رو با ۲۵۰ گرم روغن خردل ترکیب کنین. ترکیب رو گرما بدین و از یه صافی تمیز بگذرونین  و اونو تو یه بطری دربسته نگهدارین. هر روز، این ترکیب رو روی قسمتهای بی مو بمالید. با ادامه این روش، تماشاگر یافته های مثبتی هستین.

مطالب خواندنی

شامپو آمالفای

۲ ) روغن نارگیل 

روش به کار گیری روغن نارگیل : 

مقدار کافی روغن نارگیل جفت و جور کرده و روی قسمتهای بی مو و کم مو بمالید. روغن رو مستقیماً به ریشه و پوست سر بزنین. به آرومی پوست سر رو ماساژ بدین، بذارین تموم شب روی اون بمونه و صبح سر رو با آب گرم بشورید. این روش رو ۴ بار در هفته تکرار کنین تا تماشاگر فرق در رشد موی خود باشین.

۳ ) روغن خالص گریپ فروت

روش به کار گیری گریپ فروت :

سوراخهای ریزی در پوست گریپ فروت ایجاد کرده و اونو فشار بدین تا روغن خالص اون بدست آید. این روغن خالص رو به مو بزنین تا رشد اونو تحریک کنه. این روش واسه افراد دارای موی ضعیف یا گرفتار به کچلی خیلی خوبه. روغن خالص گریپ فروت یکی از مؤثرترین روشای درمانی خونگی واسه کچلی در بانوان و آقایانه که واسه همه خیلی راحت قابل دسترسیه.

۴ ) برگ چای سبز

برگ چای سبز هم یکی از درمانهای مؤثر واسه کچلی در خانمها و آقایانه.

روش به کار گیری برگ چای سبز : 

برگ چای سبز رو در آب جوش گرما بدین و بذارین کمی سرد شه و بعد، محلول چای سبز رو به پوست سر مالیده و بذارین یکساعت روی اون بمونه.ددر آخر، سر رو با آب تمیز و گرم بشورید.

۵ ) روغن خالص داغ 

هر نوع روغن خالص داغ مانند روغن زیتون، کانولا، نارگیل و …رو میشه روی پوست سر مصرف کرد و اونو به آرومی ماساژ داد و بعد از ۱ ساعت اونو دوباره شست. این کار سر شما رو سبکتر می کنه و رشد مو رو هم تحریک می کنه.

پیشگیری از بیماریهادرمان خانگیدرمان کچلیدرمان کچلی سرراههای پیشگیری از کچلیراههای جلوگیری از کچلیعلت کچل شدن پوستعلت کچل شدن مو

.

منبع : bijame.com

Related articles

5 خوراکی برای کاهش کلسترول بد خون

5 خوراکی واسه کاهش کلسترول بد خونکارشناسان هندی مصرف پنج نوع غذا که در کاهش کلسترول بد تاثیردارن رو پیشنهاد کردن.این کارشناسان خوراک و مواد غذایی که در ادامه معرفی می شن رو در کاهش کلسترول به درد بخور می دونن:جو، خوراکی با فیبر بالاخوردن یه کاسه بلغور جو می تونه یه روش در کاهش […]

Learn More

5 دلیل برای خوردن بیشتر خیار در این فصل | سبزیجات

خیار دارای  کالری کم  و آب بالاییه ،بدن  رو در فصل گرم سال به طور کامل   هیدراته و سالم نگه می داره .اینجا 5 دلیل رو ذکر میکنیم که باید در این فصل زیاد خیار خورده شه محتوای آب بالای موجود در خیار نه فقط شما رو هیدراته نگه می داره بلکه از حملات گرگرفتگی […]

Learn More

5 دلیل اصلی افتادگی سینه ها | رژیم غذایی

5 دلیل اصلی افتادگی سینه ها افتادگی سینه ها و از بین رفتن تناسب اندام زنان ریشه در عادات اشتباه اونا و رعایت نکردن اصول مراقبتیه که با حذف این اشتباهات میشه از افتادگی سینه جلوگیری کرد. بازدید : 4545 نفر   واقعیت اینه که بعضی از شل شدگیای سینه قابل پیشگیری نیستن. بچه دار شدن، […]

Learn More