5 دلیل برای این که صبح زود از خواب بیدار شوید

5 دلیل برای این که صبح زود از خواب بیدار شوید

: 5 دلیل واسه این که صبح زود از خواب بیدار شید

: زود خوابیدن هم از جمله رسوماتی بوده که در گذشته ای نه خیلی دور، اجداد ما آمرا شدیدا جدی گرفته و به فکر بودن که کسی که شب زود میخوابد، عاقل ، سالم و ثروتمنده. این جمله نه فقط یه ضرب المثل نبوده، که امروز محققان هم کشف کردن که زود از خواب برخواستن، موجب شدید شدن سلامتی و هم اینکه هوش و ذکاوت می شه.

دلیل پولدار دونستن این جوری افراد هم به نظر گذشتگان، شاید به دلیل داشتن بدنی سالم و عقلی بالغ بوده که ایشون رو پولدار می خوندن.شاید هم از جنبه ای دیگه، وقتی کسی عقلش خوب کار کنه و بتونه درست تمرکز کرده و فکر کنه، مطمئنا در معاملات و  کسب وکارش رونقی به راه انداخته و به مرور پولدار می شه. نازوب از همه اینا که بگذریم، امروزه نسلهای جدید، حتی کودکان خردسال هم تا پاسی از شب بیدار مونده و همراه بزرگان به تقلا می پردازن.

 محققان 5 دلیل مؤثر و محکم واسه زود از خواب برخواستن کشف کردن، که به گفته اونا، بشر هر چی زودتر باید این عادت فوق العاده غلط رو کنار گذارده و شبه ها زودتر و قبل از رسیدن به نیمه شب به تختخواب رود.اما امروز هم دیر نیس، به شری که از همن امروز تصمیم بگیریم که این عادات غلط رو به کلی کنار بذاریم.

1. افزایش بهره وری مغزی

محققان با مورد آزمایش قرار دادن دست کم 1000 دانش آموز اروپایی ، به این نتیجه رسیدن که بهره هوشی اونایی که شبه ها زودتر به بستر رفته و در نتیجه صبحا نی ززودتر از خواب بلند میشن، از بقیه علم آموزانی که در ساعاتی بی نظم خوابیده و بیشتر تا ساعاتی پس از صبح می خوابن، به شکل عجیبی بشتره، حتی اگه از نظر اندازه خواب تو یه حد برابر خوابیده باشن.

2. استرس کمتر

استرس از جمله مواردیه که در هر شرایطی به آدم وارد شه، کاری بوده و با درصدی خیره کننده از اندازه مطلوبین فعالیتهای روزانه کم می کنه.حال تصور کنین که این استرس هر صبح به خاطر دیر رسیدن به محل کار و قرار ملاقاتهای زود هنگام و عقب موندن از کلاس درس و … به شما وارد کنه.دیگه خودتون می تونید کیفیت این فعالیتها رو تخمین بزنین.پس اگز کمی زودتر و به موقع از خواب بلند شین، می تونین با خیالی راحت به سراغ کارای روزمره تون برید.

3. آرامش مثال نزدنی در شب

از جهت علم فیزیک با دخالت میتیشن و ریلکسیشن، ارامش شب در برابر روز، قابل مقایسه نیس.

آدمایی که غالب زمان استراحتشان در زمان تاریکی هوا بوده، بیشتر با نشاط تر و قبراق تر در مقایسه با آدمایی که بیشتر در روز می خوابن، از خواب برخواسته و به زندگی شون جریان میدن.

4. وقتی واسه ورزش کردن

طبیعیه که وقتی شخصی تا نزدیکیای ظهر خوابیده و با بدنی کوفته و سست از خواب برمی پاشه، رمقی واسه ورزش کردن نداره.از اون گذشته اگه هم بخواد،وقتی واسه اختصاص به ورزش نیس که بتونه کمی بدنش رو گرم کنه و بعد از خونه بیرون بره.

5. خوردن صبحونه

همونطور که میدونید از نظر علم تغذیه، صبحونه، مهمترین وعده غذایی است که یه فرد در طول 24 ساعت یه روز می تونه میل کنه.بیشتر آدمایی که دیر از خواب بلند میشن، به دلیل همزمان شدن با زمان نهار خوردن، از خوردن صبحونه صرف نظر کرده و یه راست بر سر سفره نهار می رن.این عادت بد غذایی علاوه بر تغییر سیستم گوارشی بدن، روز به روز بر تحلیل بافتای بدن اضافه و به تدریج بدن رو از وضعیت عادی خارج می کنه.هم اینکه یکی از مهمترین علل چاقی در آمریکا، به نظر محققین، نخوردن وعده مهمی مانند صبحونه س.

امتیازات زود از خواب برخواستن خیلی خیلی از این موارد گفته شده بیشتره که اگه بخوایم به صورت جداگونه درباره اون بپردازیم، از حوصله این بحث خارج است.اما انگار همین 5 دلیل، اونقدر محکم و قاطعانه و مطمئنا و شبه س هستن که محرک واسه تغییر عادت خوابیدن باشن.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید