5 دلیل برای متورم شدن پای شما

: کفشای تنگ و یا پنجه باریک و پاشنه بلند دوستدار پای شما نیستن، چون ایده آل و برابر با سلامت پا عمل نمی کنن. این نوع کفشا باعث انقباض و له شدن پا در نتیجه جمع شدن مایع و پف کردن پا می شن.

امتیاز خبر: 18 از 100 تعداد رای دهندگان 43

سایت دکتر سلام: وقتی که پای شما ورم می کنه احساس بدی به شما دست میده و حتی از قرار دادن پای خود در کفش احساس ترس دارین و واسه پیدا کردن مشکل شاید به اینترنت هم مراجعه کنین.

 

ولی خبر خوب اینجاس که در بیشتر موارد دلیل اون جدی و خطرناک نیس. اینجا دلایل مربوط به تورم پا و نوع درمان رو به شما می گیم.

 

: 5 دلیل واسه متورم شدن پای شما

 

۱. ایستادن روی پا در تموم طول روز:

اگه روز پر مشغله ای داشتین و در حال جستجو و فعالیت بودین، این روی پا ایستادن دراز مدت می تونه منتهی به تورم در اندام تحتانی شما شه که استراحت به طور منظم و بالا نگهداشتن اونا بالاتر از سطح قلب به جریان خون کمک می کنه. پزشکان این تورم رو یه جور خواب رفتگی پا می دونن.
۲. کفش شما تنگه:

کفشای تنگ و یا پنجه باریک و پاشنه بلند دوستدار پای شما نیستن، چون ایده آل و برابر با سلامت پا عمل نمی کنن. این نوع کفشا باعث انقباض و له شدن پا در نتیجه جمع شدن مایع و پف کردن پا می شن. شما در انتخاب کفش باید به دنبال ۳ عامل باشین قوای مناسب، زیر سازی و ضربه گیر بودن کفش.
۳. اضافه وزن:

اضافه وزن باعث سنگینی روی پاها می شه و موجب متورم شدن اونا می شه. این در دوران بارداری هم به دلیل افزایش تولید خون و مایعات واسه پشتیبانی از کودک اتفاق میفته که واسه حل این مشکل باید از کفشای راحت استفاده شه و هنگام استراحت، پاها رو بالا نگه داشت.
۴. مشکل گردش خون:

اگه هر دو پا متورم شن و هیچ کدوم از معیارهای فوق رو نداشته باشین ممکنه دچار یه مشکل در رگا مانند واریس یا مشکل وریدی و یا با احتمال خیلی کم لخته خون شده باشین. واسه این مشکل باید به دکتر مراجعه کنین.
۵. عفونت پا:

یه عفونت قارچی یا باکتریایی روی پا یا بین انگشتان می تونه منتهی به التهاب شه. به احتمال زیاد با مراجعه به دکتر و تجویز یه آنتی بیوتیک مناسب واسه روشن کردن نوع عفونت می تونه مشکل تورم رو کم کنه.

منبع :

Related articles

5 خصوصیت رفتاری که با طول عمر رابطه دارند

: 5 ویژگی رفتاری که با طول عمر رابطه دارن  به شما خصوصیات رفتاری رو معرفی میکنیم که می تونن با طول عمر افراد رابطه دارا باشن و منجر به افزایش عمر شن. خیالات درمورد افراد پیروز _حتی اون عده که موفقیت ها و موقعیت مناسب خود رو ارث میبرند_اینجور هست که اونا از خصوصیاتی بهره […]

Learn More

5 درمان طبیعی بیماری لثه

5 درمان طبیعی مریضی لثه شستشوی دهن با محلول آب نمک، ورم و درد ناحیه لثه ها رو کم می کنه. اگه رژیم غذایی کم نمک و یا فشارخون بالا دارین، می تونین در جفت و جور این محلول، از آب لیمو ترش به جای نمک استفاده کنین. یکی از بیماریای شایع ناحیه دهن، مشکلات […]

Learn More

5 دشمن اصلی زن ها

: 5 دشمن اصلی زن ها : مجله سیب سبز: از اونجا که هیچ تضمینی واسه افزایش طول عمر وجود نداره، تحقیقات زیادی به دنبال اون هستن که بتونن داشتن عمر طولانی و همراه با سلامت رو ممکن کنن. واسه کمک به افزایش سلامت خانوما، در این مطلب به پنج نوع مریضی پراختیم که جزء […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *