5 دلیل برای متورم شدن پای شما

: کفشای تنگ و یا پنجه باریک و پاشنه بلند دوستدار پای شما نیستن، چون ایده آل و برابر با سلامت پا عمل نمی کنن. این نوع کفشا باعث انقباض و له شدن پا در نتیجه جمع شدن مایع و پف کردن پا می شن.

امتیاز خبر: 18 از 100 تعداد رای دهندگان 43

سایت دکتر سلام: وقتی که پای شما ورم می کنه احساس بدی به شما دست میده و حتی از قرار دادن پای خود در کفش احساس ترس دارین و واسه پیدا کردن مشکل شاید به اینترنت هم مراجعه کنین.

 

ولی خبر خوب اینجاس که در بیشتر موارد دلیل اون جدی و خطرناک نیس. اینجا دلایل مربوط به تورم پا و نوع درمان رو به شما می گیم.

 

: 5 دلیل واسه متورم شدن پای شما

 

۱. ایستادن روی پا در تموم طول روز:

اگه روز پر مشغله ای داشتین و در حال جستجو و فعالیت بودین، این روی پا ایستادن دراز مدت می تونه منتهی به تورم در اندام تحتانی شما شه که استراحت به طور منظم و بالا نگهداشتن اونا بالاتر از سطح قلب به جریان خون کمک می کنه. پزشکان این تورم رو یه جور خواب رفتگی پا می دونن.
۲. کفش شما تنگه:

کفشای تنگ و یا پنجه باریک و پاشنه بلند دوستدار پای شما نیستن، چون ایده آل و برابر با سلامت پا عمل نمی کنن. این نوع کفشا باعث انقباض و له شدن پا در نتیجه جمع شدن مایع و پف کردن پا می شن. شما در انتخاب کفش باید به دنبال ۳ عامل باشین قوای مناسب، زیر سازی و ضربه گیر بودن کفش.
۳. اضافه وزن:

اضافه وزن باعث سنگینی روی پاها می شه و موجب متورم شدن اونا می شه. این در دوران بارداری هم به دلیل افزایش تولید خون و مایعات واسه پشتیبانی از کودک اتفاق میفته که واسه حل این مشکل باید از کفشای راحت استفاده شه و هنگام استراحت، پاها رو بالا نگه داشت.
۴. مشکل گردش خون:

اگه هر دو پا متورم شن و هیچ کدوم از معیارهای فوق رو نداشته باشین ممکنه دچار یه مشکل در رگا مانند واریس یا مشکل وریدی و یا با احتمال خیلی کم لخته خون شده باشین. واسه این مشکل باید به دکتر مراجعه کنین.
۵. عفونت پا:

یه عفونت قارچی یا باکتریایی روی پا یا بین انگشتان می تونه منتهی به التهاب شه. به احتمال زیاد با مراجعه به دکتر و تجویز یه آنتی بیوتیک مناسب واسه روشن کردن نوع عفونت می تونه مشکل تورم رو کم کنه.

منبع :

Related articles

5 دلیل برای آنکه خونریزی لثه تان را جدی بگیرید

: خودتون یا یکی ا نزدیکانتون خونریزی لثه رو تجربه کردین؟ هیچ میدونید همین خونریزی ساده می تونه نشونه چه بیماریای مهلکی باشه؟ با ما در این پست از هفت گنج همراه باشین تا شما رو با بعضی از این بیماریا آشنا کنیم. خونریزی لثه حتما نشونه یه مشکل نیس اما باید بدونین یکی از […]

Learn More

5 دلیل اصلی تورم پاها | تغذیه سالم

5 دلیل اصلی تورم پاها 5 دلیل اصلی تورم پاها پا تموم روز روی پاهای خود وای میستین: تورم پا اگه شمام جزو اون دسته از آدمایی هستین که برنامه کاری شلوغ دارن ممکنه پاهای متورمی داشته باشین. ایستادن دراز مدت یا پیاده روی می تونه باعث ایجاد تورم در پا شه. اگه برنامه کاری […]

Learn More

5 خطر گرمای تابستان برای سلامتی

5 خطر گرمای تابستون واسه سلامتی واسه خیلیا تابستون به معنی ورزش، سلامتی، تفریح و خوشگذرانیه. اما باید بدونیم که همین تابستون هم خیلی وقتا می تونه تهدیدی واسه سلامتی باشه و بیماریای زیادی رو به بار آورد. شاید سوال کنین چیجوری؟ با هم بررسی می کنیم.   این تنظیم دما در فصلای گرم سال […]

Learn More