5 دلیل برای متورم شدن پای شما

: کفشای تنگ و یا پنجه باریک و پاشنه بلند دوستدار پای شما نیستن، چون ایده آل و برابر با سلامت پا عمل نمی کنن. این نوع کفشا باعث انقباض و له شدن پا در نتیجه جمع شدن مایع و پف کردن پا می شن.

امتیاز خبر: 18 از 100 تعداد رای دهندگان 43

سایت دکتر سلام: وقتی که پای شما ورم می کنه احساس بدی به شما دست میده و حتی از قرار دادن پای خود در کفش احساس ترس دارین و واسه پیدا کردن مشکل شاید به اینترنت هم مراجعه کنین.

 

ولی خبر خوب اینجاس که در بیشتر موارد دلیل اون جدی و خطرناک نیس. اینجا دلایل مربوط به تورم پا و نوع درمان رو به شما می گیم.

 

: 5 دلیل واسه متورم شدن پای شما

 

۱. ایستادن روی پا در تموم طول روز:

اگه روز پر مشغله ای داشتین و در حال جستجو و فعالیت بودین، این روی پا ایستادن دراز مدت می تونه منتهی به تورم در اندام تحتانی شما شه که استراحت به طور منظم و بالا نگهداشتن اونا بالاتر از سطح قلب به جریان خون کمک می کنه. پزشکان این تورم رو یه جور خواب رفتگی پا می دونن.
۲. کفش شما تنگه:

کفشای تنگ و یا پنجه باریک و پاشنه بلند دوستدار پای شما نیستن، چون ایده آل و برابر با سلامت پا عمل نمی کنن. این نوع کفشا باعث انقباض و له شدن پا در نتیجه جمع شدن مایع و پف کردن پا می شن. شما در انتخاب کفش باید به دنبال ۳ عامل باشین قوای مناسب، زیر سازی و ضربه گیر بودن کفش.
۳. اضافه وزن:

اضافه وزن باعث سنگینی روی پاها می شه و موجب متورم شدن اونا می شه. این در دوران بارداری هم به دلیل افزایش تولید خون و مایعات واسه پشتیبانی از کودک اتفاق میفته که واسه حل این مشکل باید از کفشای راحت استفاده شه و هنگام استراحت، پاها رو بالا نگه داشت.
۴. مشکل گردش خون:

اگه هر دو پا متورم شن و هیچ کدوم از معیارهای فوق رو نداشته باشین ممکنه دچار یه مشکل در رگا مانند واریس یا مشکل وریدی و یا با احتمال خیلی کم لخته خون شده باشین. واسه این مشکل باید به دکتر مراجعه کنین.
۵. عفونت پا:

یه عفونت قارچی یا باکتریایی روی پا یا بین انگشتان می تونه منتهی به التهاب شه. به احتمال زیاد با مراجعه به دکتر و تجویز یه آنتی بیوتیک مناسب واسه روشن کردن نوع عفونت می تونه مشکل تورم رو کم کنه.

منبع :

Related articles

5 خاصیت لوبیا قرمز | حبوبات

5 خاصیت لوبیا قرمز اگه لوبیاها یکی از اجزای اصلی رژیم غذایی شما باشن خوب میدونید که اونا یکی از کامل ترین بسته های مواد غذایی طبیعی هستن. در این مطلب می خوایم کمی بیشتر درباره این مواد غذایی بدونیم.  5 خاصیت لوبیا قرمز لوبیاها با مشخصات تغذیه ای قابل توجه و محتوای پروتئینی بالایی […]

Learn More

“5 دلیل آب نشدن شکم چاق “

فاطمه مهدی پور – بخش سلامت آکا ایران جنب و جوش دارین، اما نه جوری که باید و شاید پیاده روی، باغبانی و کارایی مثل این، به لاغری شما کمک می کنن. اگه شما اینجور فعالیتایی رو انجام می دید اما لاغر نمی شین، باید بدونین که فعالیت بدنی باید مناسب بوده و از نظر […]

Learn More

5 خوراکی که باعث زیبایی می شوند | تغذیه سالم

هدف از تغذیه درست رسوندن بدن به بیشترین حد سلامت ممکنه اما اگه کنار اون قشنگتر هم شیم کسی اعتراض نداره. خانوما مبالغ خیلی زیادی رو واسه قشنگ تر شدن هزینه می کنن اما شاید باور نکنین مواد غذایی مثل اسفناج، خشکبار، کرفس و حتی گوجه فرنگی لوازم آرایش ارزانی هستن که می تونن شما […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *